Warning: strpos(): Empty needle in /home/ebm/www/tipcars6/moduly/interlink/interlink.php on line 73

Warning: strpos(): Empty needle in /home/ebm/www/tipcars6/moduly/interlink/interlink.php on line 73
Diskuze - Zatékání do motoru - Citroen C4
0
powrót
 

diskuze k tématu: Zatékání do motoru - Citroen C4

kategorie zaszeregowania tematu: poradna, technické dotazy
jakubjecha
ilość wystąpień1
data registracji28.07.2020
Cztwartek 20.08.2020 12:48, Zatékání do motoru - Citroen C4
Koupil jsem si ojetý vůz Citroen C4 (2012) a po děštích v minulém týdnu jsem zjistil, že do motoru mi zatéká - našel jsem tam loužičky a zároveň zvuková izolace, která je mezi motorem a kabinou, byla kompletně nasáknutá vodou.

Nevím, zda je to ucpanými kanálky nebo špatnou izolací, ale koukal jsem, že na spodu čelního je po celé délce jakási gumová vrstva, která nedoléhá ke sklu - sice drží na místě ale po celé délce sklad je možné ho rukou o 1-2 mm nadzvednout - je tohle v pořádku nebo má být tato guma nalepená na sklo? Na přiložené fotce je žlutou barvou naznačeno, kde se gumová vrstva odchlýpá (odchlýpá se však po celé délce skla) - https://i.postimg.cc/QNnK4zy3/IMG-20200820-085126.jpg



Zároveň jsem se chtěl zeptat - u auta je 6 měsíců na reklamaci skrytých vad - dá se tento problém považovat jako skrytá vada?
reagować
BobanHTP
ilość wystąpień2404
data registracji19.08.2015
Piątek 21.08.2020 09:28, RE: Zatékání do motoru - Citroen C4
cytat:
reakce na: jakubjecha, 20.08.2020 12:48 (Koupil jsem si ojetý vůz Citro ...)

Ahoj nikdo nepíše, tak něco málo:
- kouknul bych někde v bazaru na stejnou C4 a zkusil tu lištu, pokud má držet pevně, použil bych transparentní silikon(na Focusu II držel mnoho let)
- zkontroloval bych celou odtokovou cestu, Citroeny C4 I a C4 Picasso tím trpěly, zejména se ucpával takový ten trychtýř dole u kol se síťkou
- napsal bych na Citroen forum, určitě se s tím někdo setkal dle mého a poradí více
- ohledně reklamace, podívej se jestli teče i do kabiny, to už je pak vážné, ale stejně bych si nechal poradit od právníka, protože těch kliček ve smlouvě a hlavně těch lživých výmluv bazarníka je nespočet. Právní rada nemusí stát majlant a většinou zabere na správném místě
reagować
chobot
ilość wystąpień1
data registracji04.01.2023
Środa 04.01.2023 12:03, RE: Zatékání do motoru - Citroen C4
cytat:
reakcia na: jakubjecha, 20.08.2020 12:48 (Koupil jsem si ojetý vůz Citro ...)


Dobrý deň,
ako ste to vyriešili? Mám rovnaký problém.
Podľa môjho mechanika nie je dobrý nápad nalepiť tesnenie na sklo, nakoľko sa lišta aj s tesnením dáva dolu pri výmene kabínového a aj palivového filtra.

Na tej vašsej fotke je tesnenie na kraji okna, ale ja mám problém aj pod celým oknom, teda hlavne v strede okna medzi tými tesneniami na bokoch, ktoré ste odfotili.

Pod oknom pod tesnením je táka drážka, ktorá sa zasúva zospodu na spodnú hranu skla, avšak tá mi nedolieha. Mám podozrenie na to, že problém spôsobuje ohnutá lišta (tá na ktorú je uchytená nádržka brzdovej kvapaliny), ktorá je v motore pod sklom, na ktorú sa toto tesnenie uchytáva. Možno časom stratila tvar a mierne sa prehla smerom od skla.
reagować


przep. aktualizację
ten temat obserwujesz

zakończyć obserwację danego tematu

podobne samochody w ofercie:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, wszelkie prawa zastrzeżone.