0
powrót
 

diskuze k tématu: Citroen ZX - na co si dát pozor?

kategorie zaszeregowania tematu: poradna, technické dotazy, automobilky, francouzská vozidla
moucan
ilość wystąpień14
data registracji30.10.2014
Sobota 17.01.2015 19:25, Citroen ZX - na co si dát pozor?
Zdravím vespolek,
během následujících dnů hodlám objet několik kusů Citroenů ZX a snad i vybrat pokud budou vypadat alespoň trochu k světu. Na co se zejména zaměřit u těchto aut?
Nejradši bych Citrouše s motorem 1.9D

Co jsem už vyčetl různě po recenzích tak:
Za 1. si dát pozor na zadní nápravu která bývá slabinou těchto aut
Za 2. zlobící elektronika (toto mi až tak nevadí, to které mam nejvíce v merku má veškeré výbavy minimum)
Za 3. předpokládám že díky těžkému dieselu bude náchylná i přední náprava k většímu opotřebení?

Co ještě bývá největší slabinou? Na co si dát pozor a to zejména u motoru 1.9D? Jedná se mi opravdu o typické závady onoho modelu a motoru, klasickou prohlídku a zaměření se na obecné věci u ojetin jsou samozřejmostí.

Díky!
reagować
mPuma
ilość wystąpień47
data registracji05.12.2014
Sobota 17.01.2015 20:30, ZX
Mám zkušenost se ZXem s motorem 1.4i. Z elektriky zlobilo akorát centrální zamykání, zajímavé je že jenom v zimě. Se zadní nápravou jsme problémy neměli, auto bylo vyrobené v r. 1996 a když šlo v r. 2012 auto do šrotu, tak zadní náprava byla pořád ok. Byl to break (kombi) a občas jsem se až divil co všechno uvezl. Jediná rez byla v motorovém prostoru kousek od uložení předních tlumičů, dokonce tam vyrezly díry cca 2-3cm, přitom zbytek auta vůbec nereznul. Moc rád na to auto vzpomínám, protože při velmi skromné údržbě dřelo jako mezek.
reagować


przep. aktualizację
ten temat obserwujesz

zakończyć obserwację danego tematu

podobne samochody w ofercie:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, wszelkie prawa zastrzeżone.