0
powrót
 

diskuze k tématu: Dacia Logan MCV 1.0 SCe - zkušenost majitele po 50 000 kilometrech

kategorie zaszeregowania tematu: francouzská vozidla
GSX1100G
ilość wystąpień120
data registracji02.12.2014
Wtorek 17.11.2020 12:46, Objektivní recenze
Z mého pohledu celkem objektivní a vyvážená recenze. Osobně bych určitě v dnešní době uvažoval o 1.0TCE LPG, ale bohužel už tato není k mání. Přiznám se, že naprosto nechápu dostatečnost tohoto litrového atmomotoru na takovýto vůz. Mám zkušenost s 1.2 16v 55kW z Thalie manželky a tam i když se na to šlape, tak je to stále jen podprůměr s ohledem na dnešní provoz. Pokud má někdo srovnání této spolehlivé 12istovky s tímto litrem, ať se ozve. Moc by mě objektivní srovnání zajímalo.
reagować
BobanHTP
ilość wystąpień2404
data registracji19.08.2015
Wtorek 17.11.2020 20:29, Pěkná recenze a něco navíc :-)
Ještě v létě jsme v rodině měli Dacii Logan MCV II 2017 fl 1.2 a musím jen smeknout:
- motor 1.2i je nezničitelný, má větší sílu než 1.0 Sce nebo 1.0 MPI, vadí hlučnost nad cca 115km/h. Za mě daleko lepší motor(4-válec) než HTP a to včetně spolehlivosti
Jinak s předbíháním to není zase tak hrozné, prostě se motor vytočí a vypne se klima
- vzadu opravdu jde vozit tři děti, bohužel pro mě nepochopitelná je absence okenních airbagů v druhé řadě, kurňa má je i Duster!!
- odolnost podvozku je výborný, daleko lepší než u Fábie 3, Rapidu a dle mého i Scaly(ukáže čas)
- tvrdé plasty v interiéru má Rapid i Fábie III a tak není se za co stydět, Dacie si to na rozdíl od konkurence obhájí cenou
- podvozek je tvrdší a tak se skutečně dá "řezat zatáčky" na okresce a s vozem je sranda. Holt i tatínek 3 dětí musí občas vypustit ventil, když jede sám

Co se nepovedlo:
- přední sedadla, také nemůžu najít polohu a mírně se sesouvám dopředu
- odhlučnění, dle mého se to s šetřením přehnalo, Dacie mohla nabídnout třeba paket odhlučnění za 15000kč a já bych si jej rád připlatil
- jak jsem psal, pro mě nepochopitelná absence okenních airbagů v druhé řadě, dle mého to mělo být nabídnuto za příplatek. Nebýt toho, máme místo Megane III doma právě Logana 2 MCV
- tvrdý podvozek(ale odpustíte mu to, protože vydrží fakt hodně)

Celkově je to výborné nenáročné auto pro rodinu, co raději utratí za dobrou dovolenou, kvalitní kroužky pro děti a např. dobré kola, než za "plechy"
Ještě jednou se klaním Renaultu - myslí na obyčejné lidi, co potřebují pracanta a ne "zlaté prase"
reagować




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, wszelkie prawa zastrzeżone.