0
powrót
 

diskuze k tématu: Ojetý Fiat Panda II – je to dobré auto?

kategorie zaszeregowania tematu: italská vozidla
Petr S
ilość wystąpień1241
data registracji28.11.2008
Wtorek 09.09.2014 00:34, Italové dělají spoustu dobrých aut
Zrovna dnes o tom byl zajímavý pořad na ČT2 http://www.ceskatelevize.cz/porady/10566850654-vznik-nejdrazsiho-auta-sveta/213382557160002/ Celkem zajímavý dokument mimochodem. Je tam i celé video.

Jinak ad Panda, známý senior ji má a slouží mu dobře. Ale moc toho tedy nenajezdí.
reagować
gablenz
ilość wystąpień137
data registracji12.01.2009
Środa 10.09.2014 11:52, itala ne
oni i z boje utíkali, natož pak od pásu... dyť to ví každý chlap zgulama, i Toník co má LPG stanici v JZD to říkal
reagować
Arthuro
ilość wystąpień82
data registracji11.06.2013
Środa 10.09.2014 13:38, Ojetý Fiat Panda - to je dobré auto ! (a velmi)
Pandíka mám a mohu jen vřele doporučit. Za tři roky jsme spolu najeli cca 50 tkm a nikdy žádný problém.
Motor určitě benzínový 1.2i, 44 kW / 60 PS, ne až tak kvůli těm pár "koníkům" navíc oproti slabší 1,1i, ale kvůli drobnostem jako posilovač řízení, lepší zvukové izolaci mezi motorem a kabinou a jedné výztuži v motorovém prostoru, díky které má silnější verze pevnější karosérii, je lépe ovladatelná a lépe zatáčí. A se silnějším motorem se pojí, většinou, i lepší výbava.
Poruchy se nám zatím vyhýbají velkým obloukem, takže řeším jen běžné spotřební věci (rozvodový řemen, brzdové obložení, výfuk - ten rezne skoro před očima a nyní jsou aktuální tyčky stabilizátorů...)
Náhradní díly jsou k sehnání bez problému a za směsné ceny.

A přidám ještě perličku: Letos musel můj Pandík, díky poruše rodinného auta, toto auto zastoupit při cestě na dovolenou... No, a dojel do chorvatského Dubrovniku a zpět (3300 km). A obstál na "jedničku s hvězdičkou".

reagować
Petr S
ilość wystąpień1241
data registracji28.11.2008
Cztwartek 11.09.2014 00:18, RE: Ojetý Fiat Panda - to je dobré auto ! (a velmi)
Arthuro napisał:
Pandíka mám a mohu jen vřele doporučit. Za tři roky jsme spolu najeli cca 50 tkm a nikdy žádný problém. Motor určitě benzínový 1.2i, 44 kW / 60 PS, ne až tak kvůli těm pár "koníkům" navíc oproti slabší 1,1i, ale kvůli drobnostem jako posilovač řízení, lepší zvukové izolaci mezi motorem a kabinou a jedné výztuži v motorovém prostoru, díky které má silnější verze pevnější karosérii, je lépe ovladatelná a lépe zatáčí. A se silnějším motorem se pojí, většinou, i lepší výbava. Poruchy se nám zatím vyhýbají velkým obloukem, takže řeším jen běžné spotřební věci (rozvodový řemen, brzdové obložení, výfuk - ten rezne skoro před očima a nyní jsou aktuální tyčky stabilizátorů...) Náhradní díly jsou k sehnání bez problému a za směsné ceny. A přidám ještě perličku: Letos musel můj Pandík, díky poruše rodinného auta, toto auto zastoupit při cestě na dovolenou... No, a dojel do chorvatského Dubrovniku a zpět (3300 km). A obstál na "jedničku s hvězdičkou".


Spotřební věci jsou možná levné, ale neodchází v tomto případě trochu brzo? S Yarisem jsme najezdili 50 tkm asi za 4 roky a závady žádné. Teď 6 rokem jsem poprvé měnil zadní kotouče a destičky. Jinak vše OK. Možná že se v tomto případě na spotřebním materiálu dost šetřilo a proto odchází tak brzo.
reagować
Arthuro
ilość wystąpień82
data registracji11.06.2013
Cztwartek 11.09.2014 08:13, Fiat Panda
Píši sice, že jsem s Pandíkem najel cca 50 tkm, ale dalších cca 50 tkm najezdil majitel přede mnou, takže se nájezd již blíží "stovce" a rok výroby je 2003. Když to shrnu: výfuk cca 9 let, bzdy cca 70 tkm, rozvody jsem nechal měnit preventivně, kilometrově byl ještě čas, ale časově už byl interval lehce překročen, přední tlumiče cca 80 tkm/9 let, tyčky stabilizátoru 100 tkm/11 let, atd. To jsou věci, které jsem dělal/ nechal dělat já, co bylo vyměněno u prvního majitele, samozřejmě nevím.
Nemyslím si, že by to bylo nějak tragické, samozřejmě, je to malé levné auto, u kterého nikdo s velkým náběhem km nepočítá, určitě u např. V70 nebo M-B řady E vydrží tyto věci déle...
reagować
Petr S
ilość wystąpień1241
data registracji28.11.2008
Cztwartek 11.09.2014 13:38, RE: Fiat Panda
Arthuro napisał:
Píši sice, že jsem s Pandíkem najel cca 50 tkm, ale dalších cca 50 tkm najezdil majitel přede mnou, takže se nájezd již blíží "stovce" a rok výroby je 2003. Když to shrnu: výfuk cca 9 let, bzdy cca 70 tkm, rozvody jsem nechal měnit preventivně, kilometrově byl ještě čas, ale časově už byl interval lehce překročen, přední tlumiče cca 80 tkm/9 let, tyčky stabilizátoru 100 tkm/11 let, atd. To jsou věci, které jsem dělal/ nechal dělat já, co bylo vyměněno u prvního majitele, samozřejmě nevím.Nemyslím si, že by to bylo nějak tragické, samozřejmě, je to malé levné auto, u kterého nikdo s velkým náběhem km nepočítá, určitě u např. V70 nebo M-B řady E vydrží tyto věci déle...


To pak jo, myslel jsem ze auto bylo nove.
reagować
Bebok
ilość wystąpień8
data registracji16.12.2011
Piątek 23.01.2015 11:49, Panda 4x4
Panda je vážně dobré auto do terénu, po zdi sice nevyjede, ale do kopečka po sněhu vždycky.
Jura
reagować




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, wszelkie prawa zastrzeżone.