0
powrót
 

diskuze k tématu: Xsara Picasso 2.0 HDi nebo Ford C-Max 1.6 TDCi?

kategorie zaszeregowania tematu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, německá vozidla, francouzská vozidla
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Piątek 07.03.2008 09:32, Které???
Nechávat si radit od prodavače náhradních dílů mi přijde jako zcela zcestné. Kamarád nekamarád. V poruchovosti jsou 100% známější Citröeny než Fordy ,zvláště když mají takřka motory (HDi/TDCi).
Když už řeší kupující cenu náhradních dílů tak má nejspíš zájem o auto ojeté. Není-liž tak?
Už tak je cena ojetých CXP 2.0 HDi o cca 50000,- nižší než u C-Max 1.6 TDCi se stejným počtem KM a historií. Takže kupujícímu doporučovat v případě nového vozu o 150 000,- dražší dvoulitr je dost mimo mísu.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Piątek 07.03.2008 09:58, C-Max
Přikláním se také k Fordu, modernější vůz a celkově nabídne určitě více. Cena náhradních dílů naprosto srovnatelná s Citröenem. Pokud bude hrát roli pořizovací cena vozu, pak asi vyhraje Citöen jinak jednocnačně C-MAX.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Piątek 07.03.2008 10:22,
Žádné další názory?
Asi ještě všichni čtou ten předlouhý článek o diferákách. :o)
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Piątek 07.03.2008 10:49, a co 1.8 TDCi
neviete mi povedat preco sa stale spomaju motory 1.6 a 2.0 ked v ponuke je aj motor 1.8...ten je na tom ako....to je este povodny motor od fordu,co je vo focusoch 2002 alebo je novsi a uz tiez vznikol za spoluprace s PSA, vdaka
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Piątek 07.03.2008 12:01, RE: a co 1.8 TDCi
anonym napisał:
neviete mi povedat preco sa stale spomaju motory 1.6 a 2.0 ked v ponuke je aj motor 1.8...ten je na tom ako....to je este povodny motor od fordu,co je vo focusoch 2002 alebo je novsi a uz tiez vznikol za spoluprace s PSA, vdaka
To je ještě původní od Fordu a navíc mám pocit, že se začal dávat a později než 1,6 a 2,0 od PSA. Takže oázka zní kolik bude chtít kupec do auta nasypat.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Piątek 07.03.2008 12:54, RE: a co 1.8 TDCi
anonym napisał:
To je ještě původní od Fordu a navíc mám pocit, že se začal dávat a později než 1,6 a 2,0 od PSA. Takže oázka zní kolik bude chtít kupec do auta nasypat.
Teda to jsou věty jak prase. Čtete to lidi vůbec po sobě?
Chceš říct, že se původní 1,8 TDCi na čas vyřadila, prodával se FF2 s 1,6 a 2,0 a pak se 1,8 vratila ?!
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Piątek 07.03.2008 14:11, RE: a co 1.8 TDCi
watchtower napisał:
Teda to jsou věty jak prase. Čtete to lidi vůbec po sobě?
Chceš říct, že se původní 1,8 TDCi na čas vyřadila, prodával se FF2 s 1,6 a 2,0 a pak se 1,8 vratila ?!
Přesně tak, C-Max se nějaký rok po uvedení na trh s 1,8TDCi neprodával. Alespoň ne u nás
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Piątek 07.03.2008 16:40, Ford
Ja bych se priklonil take k Fordu. Zkusenosti jsou s Picasem a to bohuzel spatne. To auto pri rychlejsi jizde plave, vyssi posaz pusobi neprirozene, znam lidi co si nenajdou v tomhle aute posaz a jen nadavaji. Brzdy nic moc a s tim kusek ktery znam byly jen problemy. A levnejsi nahradni dily? No vzhledem k tomu, ze to Picaso co znam je rok a pul stare a v servise je 3x v roce, coz mi prijde na nove auto ujete. uvnitr to uz drnca. Tak nevim, jestli bych hledel po levnejsim nahradnim dilu...co zkusis koupit auto, kde ty dily budou o 10% drazsi, ale v servisu budete jednou za 3-5let a ne 10x, co pak vyjde levneji ;) jinak doporucuji si sednout do obou a osahat si je, to se pak taky jinak rozhoduje, Ford je rozhodne kvalitnejsi a stabilnejsi na silnici.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Niedziela 09.03.2008 11:19,
Nebral bych ani jedno ani to druhý - leda tak Mazdu 5, bez váhání.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Niedziela 09.03.2008 19:11, RE: bez předmětu
anonym napisał:
Nebral bych ani jedno ani to druhý - leda tak Mazdu 5, bez váhání.
také souhlasím, Mazda 5 je mnohem kvalitnější než zmíněné oba modely. Pokud koupíte dobrý kousek nebudou vás čekat nějaké drahé opravy a závady......
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 10.03.2008 08:02, náchylnost podvozku na nekvalitní silnice
náchylnost podvozku na nekvalitní silnice

Proboha, co to je ?
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 10.03.2008 08:23, RE: bez předmětu
anonym napisał:
také souhlasím, Mazda 5 je mnohem kvalitnější než zmíněné oba modely. Pokud koupíte dobrý kousek nebudou vás čekat nějaké drahé opravy a závady......
Mazda 5 je asi cenově trošku někde uplně jinde...Ikdyž je pravda,že tazatel vůbec nestanovil cenovou hladinu.Každopádně Citróna i Forda může v pohodě koupit již za 250tis (Picasso i za míň) u Mazdy by musel ještě sakra přitlačit...
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 10.03.2008 19:21, Picasso
Moje zkušenost: C X P 2,HDi...rv.2000. Špičkový vůz. Při prodeji měl najeto 210tis. km a podotýkám BEZ ZÁVAD! Motor sice není žádná řacha,ale zase je super spotřeba. Pravda, topení, díky tomu, že se jedná o nízkospotřebový motor, se déle roztápělo, ale nic, co by vadilo až příliš. Kvalita interiéru.....co mohu říci, tak to, že po tomto průběhu km nic nevrzalo, nelámalo se, nebylo nějak zvláště opotřebené.... Prostě na Picasso nemůžu nechat dopustit.... Pravda je, že vysoké rychlosti mu úplně nesvědčí, ale kdo chce závodit si koupí jiné. Skvěle se chová při větším zatížení ( v kufru 400kg) a super!!! Špatný je výhled přes A sloupek do zatáček levých....Jinak auto fakt moc dobré!
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Piątek 16.05.2008 20:08, Auto do 400 000.
Mám 3 děti,13,10 a 2 roky.Nerozumím autům a rádců je hodně.Prosím poraďte.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 14.07.2008 22:40, RE: Auto do 400 000.
anonym napisał:
Mám 3 děti,13,10 a 2 roky.Nerozumím autům a rádců je hodně.Prosím poraďte.
V Německu koupíš nové picasso v nejlepší výbavě v pohodě do 400.000 Kč
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 04.01.2010 10:20, re:
ten tvoj kamos je riadny pako. mam tuv 10 2-3roky c-max je medzi prvymi. tak odkaz svojmu kamosovi ze sa v autach nevyzna. (ani ja. ja len kukam statistiky)
reagować




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, wszelkie prawa zastrzeżone.