0
powrót
 

diskuze k tématu: Největší dveře pro spolujezdce na vozíčku

kategorie zaszeregowania tematu: poradna, jaké auto koupit, technické dotazy, německá vozidla, italská vozidla
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 05.05.2008 06:59,
Tohle je asi obtížná situace,což se podívat třeba na Zafiru,Scenica nebo Focus C max,už jen výška by umožnila pohodlnější nástup.Do Fiesty si to nedovedu představit,ale je to jen názor.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 05.05.2008 07:38, RE: bez předmětu
anonym napisał:
Tohle je asi obtížná situace,což se podívat třeba na Zafiru,Scenica nebo Focus C max,už jen výška by umožnila pohodlnější nástup.Do Fiesty si to nedovedu představit,ale je to jen názor.
Vlastnim prave zminovane 3 dverove Punto 2 generace a muzu jen potvrdit, ze dopredu se nastupuje opravdu vyborne. Palubka v miste spolujezdce je opravdu temer schovana, takze si myslim, ze i 5 ti dverovy model by byl vhodny. Kazdopadne bych se take priklonil k nejakemu MPV, ale ze zminenych aut Felda, Favorit atd to vypada, ze tazatelka nema takove finance na Zafiru a podobna auta. Nehlede na objem motoru (ruceni) cenu dilu, spolehlivost, spotrebu, parkovani ve meste, nakupni cena auta atd.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 05.05.2008 07:47, auto pro vozíčkáře
To je fakt zajímavý dotaz :) Zajímavou volbou (i když starší) je pro vozíčkáře Fiat Fiorino, je to snad jediná malá dodávka, kde se dá najet vozíčkem do zadní nástavby a vozíčkář může stále sedět. Dělala se i verze, která měla úplně vrchní část prosklenou směrem dopředu. Vytvořit najížděcí ližiny na zadní nástavbu je potom to nejmenší. Bezpečnost a komfort jsou ovsem nula nula
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 05.05.2008 08:27, RE: bez předmětu
mufik.martin napisał:
Vlastnim prave zminovane 3 dverove Punto 2 generace a muzu jen potvrdit, ze dopredu se nastupuje opravdu vyborne. Palubka v miste spolujezdce je opravdu temer schovana, takze si myslim, ze i 5 ti dverovy model by byl vhodny. Kazdopadne bych se take priklonil k nejakemu MPV, ale ze zminenych aut Felda, Favorit atd to vypada, ze tazatelka nema takove finance na Zafiru a podobna auta. Nehlede na objem motoru (ruceni) cenu dilu, spolehlivost, spotrebu, parkovani ve meste, nakupni cena auta atd.
Ja myslel, ze uz ses ty pastiky zbavil, kdyz jsi ta tady porad inzeroval.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 05.05.2008 09:51, RE: bez předmětu
anonym napisał:
Tohle je asi obtížná situace,což se podívat třeba na Zafiru,Scenica nebo Focus C max,už jen výška by umožnila pohodlnější nástup.Do Fiesty si to nedovedu představit,ale je to jen názor.
Myslim si, ze do MPV se lepe nastupuje nam, ktery nejsme upoutani na vozicek. V pripade vozickare bude ale mozna dost obtizne skrabat se z urovne voziku nahoru do auta, nebo potom naopak shora z MPV se spoustet dolu na vozicek. Rekl bych, ze normalni auta budou svou vyskou lepe odpovidat vozickarum. Mel by se k tomu ale samozrejme vyjadrit spise ten vozickar.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 05.05.2008 13:22, RE: bez předmětu
mufik.martin napisał:
Vlastnim prave zminovane 3 dverove Punto 2 generace a muzu jen potvrdit, ze dopredu se nastupuje opravdu vyborne. Palubka v miste spolujezdce je opravdu temer schovana, takze si myslim, ze i 5 ti dverovy model by byl vhodny. Kazdopadne bych se take priklonil k nejakemu MPV, ale ze zminenych aut Felda, Favorit atd to vypada, ze tazatelka nema takove finance na Zafiru a podobna auta. Nehlede na objem motoru (ruceni) cenu dilu, spolehlivost, spotrebu, parkovani ve meste, nakupni cena auta atd.
Fiaty budou asi vycházet obecně dobře. Měl jsem Tipo a starším lidem (babička - tehdy přes 80) přední sedadlo maximálně vyhovovalo. Ono je totiž třeba brát v úvahu i úhel otevření dveří. Tipo mělo skoro 90°. Fabie je proti tomu chudinka. S ortézou (koleno) jsem měl s nasedáním a vysedáním problém.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 05.05.2008 14:20,
Párkrát jsem vezl spolujezdkyni, která špatně vládla nohama, a tak si myslím, že důležitější než vzdálenost dvou sloupků, popřípadě B-sloupku a palubní desky, je vzdálenost opěradla (dole u sedáku) předního sedadla posunutého do nejzazší polohy od A-sloupku (dole u prahu), popřípadě od palubní desky, to kvůli kolenům. Jistým problémem je umístění spolujezdce s bezvládnýma nohama sedací částí až k opěradlu... Přeji vám šťastnou ruku při výběru a hodně síly a trpělivosti!
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 05.05.2008 17:21, RE: bez předmětu
kýchal napisał:
Párkrát jsem vezl spolujezdkyni, která špatně vládla nohama, a tak si myslím, že důležitější než vzdálenost dvou sloupků, popřípadě B-sloupku a palubní desky, je vzdálenost opěradla (dole u sedáku) předního sedadla posunutého do nejzazší polohy od A-sloupku (dole u prahu), popřípadě od palubní desky, to kvůli kolenům. Jistým problémem je umístění spolujezdce s bezvládnýma nohama sedací částí až k opěradlu... Přeji vám šťastnou ruku při výběru a hodně síly a trpělivosti!
Aut je okolo nás 3 pr......ele a ještě víc a když chce člověk poradit,zjistí,že to je vlastně obrovský problém.Proč nikdo nevyřeší tak obyčejnou věc,jako je pohodlné nastupování našich méně pohyblivých spoluobčanů,to je docela smutné.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 05.05.2008 18:12, RE: bez předmětu
anonym napisał:
Aut je okolo nás 3 pr......ele a ještě víc a když chce člověk poradit,zjistí,že to je vlastně obrovský problém.Proč nikdo nevyřeší tak obyčejnou věc,jako je pohodlné nastupování našich méně pohyblivých spoluobčanů,to je docela smutné.
Sice je to divné auto ,ale co třeba Pugeot 1007,ten má šoupačky a asi se do něj bude nastupovat dobře,bohužel se asi nevejde do kufru vozík
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Poniedziałek 05.05.2008 21:56, RE: bez předmětu
anonym napisał:
Ja myslel, ze uz ses ty pastiky zbavil, kdyz jsi ta tady porad inzeroval.
Nezbavil nakonec. Pred mesicem jsem se rozhodl, kdyz jsem se vratil z Anglie, ze si tu pastiku necham a byvalku jsem vyplatil. (auto po ni opravil) a ted uz jen vesele jezdim :)
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 06.05.2008 16:30, RE: bez předmětu
mufik.martin napisał:
Nezbavil nakonec. Pred mesicem jsem se rozhodl, kdyz jsem se vratil z Anglie, ze si tu pastiku necham a byvalku jsem vyplatil. (auto po ni opravil) a ted uz jen vesele jezdim :)
Tou pastikou jsem myslel tvoje auto, ne pritelkyni Auta ses mel zbavit, ne jí !!!
reagować




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, wszelkie prawa zastrzeżone.