0
powrót
 

diskuze k tématu: Rodinné kombi benzin automat do 500t Kč.

kategorie zaszeregowania tematu: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady
Patrik K.
ilość wystąpień7
data registracji08.11.2020
Niedziela 08.11.2020 22:57, Rodinné kombi benzin automat do 500t Kč.
Hezký den,
hledám větší rodinné kombi, nejspíš v benzinu.
Důvody jsou jednoduché - v nové práci nebudu mít služební auto (doteď Octavia Combi III 1.6 TDI DSG).
Roční nájezd cca. 12-15.000 km, v podstatě denně krátké cesty po Praze, pak téměř každý týden cesty na chatu (50 km po okreskách) a cca. 2x měsíčně delší cesta na hory/chaty/chalupy známých atd. (cca. 300-400km za víkend). Z těchto důvodů mi z toho spíše vychází benzin. Druhý důvod je, že bych chtěl do toho auta vrážet co nejméně za servis.
Velikost Octavie (zejména kufru) mi vyhovovala. Aktuálně se dívám na různé a velmi pestré varianty, líbí se mi třeba Avensis TS nebo Mazda 6 SW, dívám se i na Toyoty v hybridu, dlouhodobě se mi líbí Subaru Outback nebo Passat Alltrack, ale 4x4 bych zas tak často nevyužil klidně si nechám doporučit i něco jiného. Automat je veliké plus. Budget do 500tisíc, raději méně ;) Co nejnižší servisní náklady jsou také velmi důležité.
Budu rád za vaše tipy, rady a názory!
Díky
Patrik
reagować
BobanHTP
ilość wystąpień2404
data registracji19.08.2015
Poniedziałek 09.11.2020 14:00, RE: Rodinné kombi benzin automat do 500t Kč.
cytat:
reakce na: Patrik K., 08.11.2020 22:57 (Hezký den,hledám větší rodinné ...)

Ahoj, pohledal bych roční Toyotu Auris 1.8 Hybrid, ale klidně i 1.6 VVT v automatu. Nová Corolla je ještě parádnější vůz, ale stojí už v automatu vysoko nad 500tis.kč. a to se mi zdá zbytečné v téhle neklidné době natahovat rozpočet výše. Ikdyž Corolla je příslibem dlouhé trvanlivosti a hlavně ta nová se opravdu povedla, jen pro jistotu si ji projeď
A proč ten Auris?:
- spolehlivost
- odolný automat
- vůz ještě klidně předáš svým dětem
- Auris v benzínu dobře prodáš
- v hybridu je ohleduplný k lidem ve městě a také má dobrou spotřebu

Pokud máš rád pohodlí a ticho, tak i přes jisté "ale" bych vybíral z mladých ojetin Golf Variant 1.4 TSI/1.5 TS DSG u dealerů, viz https://www.skodaplus.cz/list?make=brand_2&model=model_43&firstRegistrationFrom=2018&carsOrderBy=PRICE_ASC&fuelTypes=fuel_type_1
... kde DSG sice jednou bude chtít nejen novou spojku, ale také časem mechatroniku, nicméně ostatní věci jsou naprůměrně dobré. Někomu maximálně vadí tvrdší podvozek Golfu a to se řeší ponecháním R16 pneumatik

Vlastně ten Passat 1.4/1.5 TSI je také fajn volba, akorát do města je už to kus auta a hlavně cena letí hoodně výš za novější kusy bohužel..

Do města je velmi příjemné SUV/Crossover, ten vyšší posed a výhled je návykový. Napadá mě pohledat u dealerů české Toyoty mírně ojetou RAV4 2.0i v automatu.
Můj tchán pak nedá dopustit na svou Hondu CRV, jenže v automatu jsou ceny vysoké i u ojetin. Motor 2.0 VTEC by byl ideál pro tebe myslím. CRV je kus auta s velkým kufrem, s ním už se dá i cestovat.

Subaru neznám, snad tu chlapi poradí, mě by u něj vadila spotřeba, jinak nádherné auto.
reagować
Patrik K.
ilość wystąpień7
data registracji08.11.2020
Poniedziałek 09.11.2020 17:49, RE: RE: Rodinné kombi benzin automat do 500t Kč.
Já se na ty Aurisy dívám, ale mám trochu strach, že to bude v porovnání s Octavií výrazně menší. Rodina se má brzy rozrůst o druhé dítě, což znamená minimálně na 2 roky kočár v kufru... Proto furt mrkám spíš na Avensise nebo Mazdu. A pak je tu ten Outback no :)
reagować
rbiciste
ilość wystąpień83
data registracji30.09.2011
Poniedziałek 09.11.2020 19:01, RE: Rodinné kombi benzin automat do 500t Kč.
cytat:
reakce na: Patrik K., 08.11.2020 22:57 (Hezký den,hledám větší rodinné ...)

Opel Insignia benzín nebo 2.0 diesel. Prodává se s hydroměničovým automatem.
https://www.tipcars.com/opel-insignia/kombi/nafta/opel-insignia-2-0-cdti-automat-led-navi-dph-26642285.html
reagować
BobanHTP
ilość wystąpień2404
data registracji19.08.2015
Wtorek 10.11.2020 10:09, RE: RE: RE: Rodinné kombi benzin automat do 500t Kč.
cytat:
reakce na: Patrik K., 09.11.2020 17:49 (Já se na ty Aurisy dívám, ale ...)

Ahoj chápu, Avensis neznám snad tu někdo napíše více. Motory v benzínu by měly být okej v podstatě všechny. Problémový měla Toyota jen 1.3 VVT v Aurisu.
Jinak na dvě děti mi stačil i Focus II, teprve tři dají zabrat
reagować
Petr S
ilość wystąpień1243
data registracji28.11.2008
Środa 11.11.2020 00:28, RE: RE: RE: Rodinné kombi benzin automat do 500t Kč.
cytat:
reakce na: Patrik K., 09.11.2020 17:49 (Já se na ty Aurisy dívám, ale ...)


Jen pro info. Auris kombi ma kufr 600l. Avensis ma mit snad 520l. Octavia 610l. Mazda 6 kombi 522l. Kocarek se urcite vejde do vsech techto aut.
reagować
Patrik K.
ilość wystąpień7
data registracji08.11.2020
Środa 11.11.2020 08:53, RE: RE: RE: RE: Rodinné kombi benzin automat do 500t Kč.
cytat:
reakce na: Petr S, 11.11.2020 00:28 (Jen pro info. Auris kombi ma k ...)


To mě právě taky dost mate... Podle mě ty udávané objemy kufru nejsou příliš směroplatné :) Dneska se jedu podívat na kamarádovu novou Corollu a pak na jeden Outback. Kočár mám pro jistotu s sebou :) Důležté je, aby se tam vešel na délku, nikoliv napříč... pak je kufr zabitej.
Jinak vám řeknu, že je zajímavý přístup autobazarů. Někde jsou v pohodě, auto vyvezou ven a ukážou, někde o tom nechtějí ani slyšet...
reagować
David V
ilość wystąpień2054
data registracji16.05.2007
Środa 11.11.2020 09:01, RE: RE: Rodinné kombi benzin automat do 500t Kč.
cytat:
reakce na: rbiciste, 09.11.2020 19:01 (Opel Insignia benzín nebo 2.0 ...)


Tady bych se k doporučení z vlastní zkušenosti přidal. Robustní auto (taky pěkně těžké) a po 2,5 letech momentálně smíšeného provozu (tedy i dost města kvůli Covidu) zatím vše OK. Preventivní kontrola podvozku ukázala, že všechno zavěšení je v pořádku a tlumiče jsou na 85% životnosti (aktuální nájezd 165 tkm při stáří 10 let). U tlumičů je to dobrá zpráva, neboť jsou adaptivní = nejsou levné. Nemám verzi kombi protože mám averzi, ale i liftback je velmi praktický. Jako rodinné auto pro 4-člennou rodinu je dostatečné. Při odrůstajících dětech ve verzi liftback/sedan začne vadit prudce se svažující střecha k zádi (pro lidi nad 180 cm).
Na tyto km bych se díval po 2-litrovém benzínu nebo pro nenáročného řidiče po léty prověřenou spolehlivou jednoduchou 1.8 nicméně ty motory jsou tady už přes dekádu (a vycházejí ze základu starého několik dekád), takže chyba nebude ani jeden. Naftu já nedoporučuji, protože ji vímám jako něco, co auto degraduje.
Pokud máte někde místo, tak olejový servis je dětská hra a náplň s filtrem pořídíte na netu do 1000 Kč (Dexos 2). Výměnu oleje v hydroměniči cca po 50-60 tkm dle složení tras a v haldexu dtto. Insignia je mechanicky odolná a netrpí na nějaké chronické závady motorů, převodovek či pohonu 4x4. Pohon 4x4 je haldexový, ale permanentní s neustálou distribucí točivého momentu (umí poslat 85% výkonu na 1 kolo) ny YT jsou krásná videa, jak celý ten systém funguje, stejně jako porovnávací videa, jak si poradí s prokluzujícími koly (2 na straně, 2 do kříže, 3 s předním co drží, 3 se zadním co drží).
reagować
Kasty
ilość wystąpień5
data registracji04.11.2020
Środa 11.11.2020 10:56, RE: RE: RE: RE: RE: Rodinné kombi benzin automat do 500t Kč.
Ahoj, dle tvých požadavků řeším úplně stejný typ auta a právě nová corollla a outback jsou v nejužším výběru. Outback (2015 a mladší) asi o něco víc i přes nevelké využití čtyřkolky, volba srdcem ne rozumem a samozřejmě počítám, že si něco připlatím (cca 600tis.), může prosím po dnešním porovnání sepsat krátké resume? Mám slíbenou od redakce recenzi právě na outback (spolehlivost, servisní náročnost oproti např. superb/passat atd.), přeji šťastný výběr
reagować
Petr S
ilość wystąpień1243
data registracji28.11.2008
Cztwartek 12.11.2020 01:10, RE: RE: RE: RE: RE: Rodinné kombi benzin automat do 500t Kč.
cytat:
reakce na: Patrik K., 11.11.2020 08:53 (To mě právě taky dost mate... ...)


Mame doma Auris kombi a slozeny kocarek pro nejmensi deti se tam tehdy vesel. Ale bylo samozrejme potreba sundat 4 pomerne velka kola a ty dat vedle. Sundani kol je celkem rychle. Totez slo driv u podobneho kocarku do kufru Mazdy 6. Vyzkousejte to kazdopadne se svym kocarkem. Kocarek se po sundani kol vejde snad do kazdeho kombi.
reagować
Patrik K.
ilość wystąpień7
data registracji08.11.2020
Poniedziałek 16.11.2020 20:23, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Rodinné kombi benzin automat do 500t Kč.
cytat:
reakce na: Kasty, 11.11.2020 10:56 (Ahoj, dle tvých požadavků řeší ...)

Tak už mám něco projeto... Corolla mě s hybridem baví, ale je nízká a taková stísněná. Být o trochu větší, ten hybrid bych bral ihned. Ikdyž trochu hučel při sešlápnutí plynu (1.8)
Mazda 6 ve vnitř místa spousta, pěkný interiér jen neprakticky řešený kufr, který je do roletky navíc dost nízký.
Včera jsem seděl v Touranovi ještě... Praktické určitě ano, zábavné určitě ne.
Nejlepší svezení a takový ten první dojem určitě z Outbacka. Uplně jiný level. Kufr ale není největší, takže se půjdeme podívat ještě jednou i z kočárem, abychom vyzkoušeli. Pokud jsi v tom neseděl, určitě si domluv jízdu. Třeba v Emil Frey Select byli ochotní... Není to žádný závoďák, ale interiérem, rozhledem atd. to prostře působí uplně jinak než koncern (Škoda, VW) nebo ta Corolla. Snad ta Mazda se k tomu blížila trochu...
reagować
Kasty
ilość wystąpień5
data registracji04.11.2020
Środa 18.11.2020 11:02, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Rodinné kombi benzin automat do 500t Kč.
cytat:
reakce na: Patrik K., 16.11.2020 20:23 (Tak už mám něco projeto... Cor ...)


Ahoj, tak dnes jsem seděl v Outbacku, při mých 190cm opravdu spoustu místa vepředu i vzadu a výborný výhled. Máš pravdu, že kufr není největší ale i přesto je už asi rozhodnuto. Uvidíme na jaře, kdy má přijít nová generace, jestli ty stávající lehce ojeté ještě trochu nepůjdou s cenou dolů.
reagować
Patrik K.
ilość wystąpień7
data registracji08.11.2020
Środa 18.11.2020 11:11, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Rodinné kombi benzin automat do 500t Kč.
cytat:
reakce na: Kasty, 18.11.2020 11:02 (Ahoj, tak dnes jsem seděl v Ou ...)


Ve kterém si seděl? Někde v bazaru? Pošli kdyžtak odkaz pls. Já se v tom už nějakou dobu hrabu, mám v podstatě vybráno ale nerad bych něco prošvihl.
Jinak ten nový zas tak nový asi nebude... V Americe už ho maj. Jsou tam jiné mlhovky a nová console uprostřed. Zvenku mi přijde stejný jak po tom posledním faceliftu. Motor stejný 2.5 boxer nebo nový 2.4 s turbem
https://www.subaru.com/vehicles/outback/index.html
reagować
Kasty
ilość wystąpień5
data registracji04.11.2020
Środa 18.11.2020 11:42, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Rodinné kombi benzin automat do 500t Kč.
cytat:
reakce na: Patrik K., 18.11.2020 11:11 (Ve kterém si seděl? Někde v ba ...)


Seděl jsem v Olomouci přímo v Subaru v předváděčce jen narychlo, navíc pánové z obsluhy nebyly moc aktivní, tak jsem radši jel. Případnou koupi bych chtěl řešit nejlépe tam (bydlím tady), tak uvidíme jestli něco seženou a jaká bude domluva. Jinak jsem se díval na Subaru Opava (jeden hezký kousek za 620 tis.) a mají i dobré recenze, Nový Jičín (auta asi z US). Velká nabídka i Frey, ale tam mě trošku odrazují recenze (hlavně jednoho zákazníka co sepsal i blog o reklamaci minulé generace) no a pak je tu i bazoš, kde je pěkná nabídka přímo z Olomouce. Ty jsi rozhodnutý pro Outback?
reagować
subarák
ilość wystąpień106
data registracji22.03.2010
Środa 18.11.2020 12:01, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Rodinné kombi benzin automat do 500t Kč.
cytat:
reakce na: Patrik K., 18.11.2020 11:11 (Ve kterém si seděl? Někde v ba ...)


Uplně stejný motor nebude, má zůstat 2,5l ale bude přímovstřikový, takže bude mít filtr pevných částic. Současný má nepřímý vstřik. O turbomotorech si můžeme nechat zdát. Má taky být zatím bez elektrifikace (Forester už je). Současný Outback je velice dobré auto, jak po stránce spolehlivosti tak jízdně, pohodlné, tiché. Akorát motoricky by to chtělo přidat, dynamika je průměrná, na druhou stranu je to motor blbuvzdorný, pokud má olej a chladicí kapalinu, tak budete jen jezdit a to se slušnou spotřebou 7-8l/100km. Auto pro klidné řidiče. Vyznavači stylu brzda plyn by měli hledat jinde.
reagować
Patrik K.
ilość wystąpień7
data registracji08.11.2020
Poniedziałek 14.12.2020 09:26, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Rodinné kombi benzin automat do 500t Kč.
cytat:
reakce na: Kasty, 18.11.2020 11:42 (Seděl jsem v Olomouci přímo v ...)

Tak jsem vzal toho Outbacka z Olomouce, co byl na bazoši (a chvíli i tady). 74k najeto, interiér v perfektním stavu, mini oděrky v exteriéru. Po Novém roce půjdu měnit olej a nechám si to důkladněji proklepnoutv Praze. V Olomouci jsme ještě měnili brzdy, jinak vše supr! Držte palce, ať je to držák!
PS: Rodina je nadšena :)
reagować
Kasty
ilość wystąpień5
data registracji04.11.2020
Poniedziałek 14.12.2020 16:15, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Rodinné kombi benzin automat do 500t Kč.
cytat:
reakce na: Patrik K., 14.12.2020 09:26 (Tak jsem vzal toho Outbacka z ...)


Gratulace ke koupi, docela závidím A jaká byla spokojenost se servisem v Olomouci? Budu rád, kdyby jsi po nějaké době sepsal postřehy a zkušenosti. Ať slouží
reagować
Patrik K.
ilość wystąpień7
data registracji08.11.2020
Poniedziałek 14.12.2020 16:25, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Rodinné kombi benzin automat do 500t Kč.
cytat:
reakce na: Kasty, 14.12.2020 16:15 (Gratulace ke koupi, docela záv ...)


Brzdy byly slyšet při první jízdě, tak jsem původního majitele ještě poprosil, ať to proklepne on... Takže já jsem v Olomouci přímo v tom servisu nebyl. V Praze bych chtěl zkusit AWD, nemá někdo zkušenosti?
reagować


przep. aktualizację
ten temat obserwujesz

zakończyć obserwację danego tematu

podobne samochody w ofercie:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, wszelkie prawa zastrzeżone.