0
powrót
 

diskuze k tématu: Koupit Mercedes-Benz Vito v základní verzi 109/111 CDI?

kategorie zaszeregowania tematu: německá vozidla
mariov8
ilość wystąpień2
data registracji08.08.2021
Wtorek 05.04.2022 11:22, Zakladni motor
Byl to základní motor, zvláště verze 111CDI ale nejede úplně špatně. Problém je, když Vám to tam na dálnici pošle kamión před čumák, podřadíte až za 4 a i tak se tomu moc nechce. Velké plus je skutečně nízká spotřeba, dá se jezdit i za 7L. Zmiňovaná hlučnost je překvapivě nízká, i na té dálnici na vytočenou 4. Výrobce řešil v záruce nějaká ta dmychadla, ale jinak tomu motoru nic nebývalo. Pozor, "předokolky" mají slabší brzdy. Vynikne to zvláště pokud srovnáváme se "zadokolkou" nebo čtyřkolkou s příplatkovými 17" brzdami. Přechod na Euro 6 si vyžádal převrtání na cca 1,75L a přepracování tohoto původem Renaultího motoru. Těchto aut se již však nestihlo moc prodat, výrobce je již nějakou dobu nenabízí, nové modely 110 a 114CDI FWD citelně posílily, ožila hlavně verze 114 (pozor, existovala a existuje i 114 se zadním pohonem). Překvapení, již ne tak pozitivní, z přepracovaného motoru jsou o něco vyšší spotřeba, asi 7,5L (avšak stále pod úrovní zadokolek - důvodem jsou emise, které nový motor plní) a vyšší hlučnost (již citelně nad úrovní mercedesího motoru, kterým se nově stal dvoulitr naopak velice tichý OM654). Zvláště nová syrová auta s Renaultem řachtala až děsivě.
reagować
danet - redakce TipCars
ilość wystąpień535
data registracji16.11.2012
Wtorek 05.04.2022 13:09, RE: Zakladni motor
cytat:
reakce na: mariov8, 05.04.2022 11:22 (Byl to základní motor, zvláště ...)


Dobrý den, máte-li chuť, napište recenzi na váš vůz: https://www.tipcars.com/magazin/napsat-recenzi-na-muj-vuz/ Dostane se tak k většímu počtu čtenářů. Přeji hezký den.
reagować
Senasthian
ilość wystąpień1
data registracji25.12.2023
Poniedziałek 25.12.2023 05:58, MB vito
Mam toto Vito 84 kW a jsem s ním spokojený, hlavně spotřeba, když jedu pohodově jezdím tak do 6,2 na vzdálenost takže super.
Co se dálnice týče je to už znát, musíte s motorem pracovat a využívat jeho sílu. Tento rok jsem ho načipoval a je to už paráda. Se 110kw to už jinak hýbe, hlavně spotřeba se nezměnila...a nebojím se už ve 100km rychlosti předjíždět.
Za mě jinak super auto, mám verzi tourer a máme ho hlavně na dovolenky.
Posez vyšší, takže se člověk cítí bezpečně a lépe vidí přes horizont.
reagować




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, wszelkie prawa zastrzeżone.