0
powrót
 

diskuze k tématu: Seat Altea – potěší jako ojetina?

kategorie zaszeregowania tematu: německá vozidla
PetrT
ilość wystąpień1076
data registracji24.05.2009
Piątek 06.02.2015 19:12, interier
Tohle auto má naprosto otřesnou palubní desku, to se opravdu jentak nevidí. Jak se začne loupat ten tvrdý plast kolem radia je to vážně paráda.
Jinak dobrý, kamarádka ho měla jako služební a s 1,9tdi žádný problémy. Je to Golf V, takže slušná kvalita.
reagować
Albi1
ilość wystąpień91
data registracji26.01.2009
Piątek 06.02.2015 20:05, RE: interier
PetrT napisał:
Tohle auto má naprosto otřesnou palubní desku, to se opravdu jentak nevidí. Jak se začne loupat ten tvrdý plast kolem radia je to vážně paráda. Jinak dobrý, kamarádka ho měla jako služební a s 1,9tdi žádný problémy. Je to Golf V, takže slušná kvalita.


S tou palubkou souhlasím. Navíc jsem viděl několik kusů, které měli kaz displeje
reagować
PetrT
ilość wystąpień1076
data registracji24.05.2009
Piątek 06.02.2015 20:45, RE: interier
Albi1 napisał:
PetrT napisał:
Tohle auto má naprosto otřesnou palubní desku, to se opravdu jentak nevidí. Jak se začne loupat ten tvrdý plast kolem radia je to vážně paráda. Jinak dobrý, kamarádka ho měla jako služební a s 1,9tdi žádný problémy. Je to Golf V, takže slušná kvalita.
S tou palubkou souhlasím. Navíc jsem viděl několik kusů, které měli kaz displeje


No u tohohle auta je snad lepší když to vůbec nesvítí... nechápu třeba to že koncern má u všech aut na platformě Golf V perfektní ovládání klimatroniku blbovzdorným kolečkem ale seat musí mít extra debilní tlačítka... o šíleném radiu škoda mluvit.

reagować
Paul
ilość wystąpień773
data registracji07.11.2008
Sobota 07.02.2015 12:16, RE: interier
PetrT napisał:
Albi1 napisał:
PetrT napisał:
Tohle auto má naprosto otřesnou palubní desku, to se opravdu jentak nevidí. Jak se začne loupat ten tvrdý plast kolem radia je to vážně paráda. Jinak dobrý, kamarádka ho měla jako služební a s 1,9tdi žádný problémy. Je to Golf V, takže slušná kvalita.
S tou palubkou souhlasím. Navíc jsem viděl několik kusů, které měli kaz displeje
No u tohohle auta je snad lepší když to vůbec nesvítí... nechápu třeba to že koncern má u všech aut na platformě Golf V perfektní ovládání klimatroniku blbovzdorným kolečkem ale seat musí mít extra debilní tlačítka... o šíleném radiu škoda mluvit.


Seat interiéry nikdy neuměl a taky nechápu proč nepoužívá osvědčené ovladače od VW... Jen s výjimkou Exea, které je převlečená A4 a naštěstí šetřili a nevymýšleli nic seatovsky kreativního. Motor, určitě 1,9 TDI, nic jiného nedává smysl a při nešizené údržbě je uživitelný i co se týká oprav. Důležitá je známá minulost a u dovozů bacha na přiroubovaný DPF, u nás naštěstí takoví magoři nebyli aby za to ještě připláceli. CZ verze jsou i co se týká historie vhodnější.
reagować
kosic
ilość wystąpień1
data registracji14.02.2013
Piątek 13.02.2015 11:09, Interier
Muze mi pan Paul odpovedet co mysli tim, ze Seat nepouziva osvedcene VW koncernove ovladace? Mam Seat Leon 2008 a packy jsou koncernove, ovladac svetel na stejnym miste jako v kazdym koncernu a umisteni klimatizace na stredovem panelu je o 20cm vys jak treba u 02 (opravdu velkej problem). Design interieru a jeho libivost je individualni zalezitost a nema cenu o tom diskutovat
reagować
Pavlik
ilość wystąpień1325
data registracji09.10.2008
Piątek 13.02.2015 13:34, RE: Interier
kosic napisał:
Muze mi pan Paul odpovedet co mysli tim, ze Seat nepouziva osvedcene VW koncernove ovladace? Mam Seat Leon 2008 a packy jsou koncernove, ovladac svetel na stejnym miste jako v kazdym koncernu a umisteni klimatizace na stredovem panelu je o 20cm vys jak treba u 02 (opravdu velkej problem). Design interieru a jeho libivost je individualni zalezitost a nema cenu o tom diskutovat


Myslím, že Paul myslel ovládání klimatizace - to má Altea skutečně jiné a musím souhlasit s Paulem, že výrazně horší než Golf/Octavia. Stejně tak kvalita materiálů palubní desky je minimálně o třídu horší než u zmíněné sesterské dvojice. Mě osobně ještě vadí malý a navíc utopený otáčkoměr. Jinak auto jako celek není špatné a cena je přijatelnější než u sestřiček.
reagować
Citroenak
ilość wystąpień724
data registracji13.04.2012
Piątek 13.02.2015 13:48, Clanok kvalita
No nechcem nijako rypat, ale tentokrat v tom clanku boli vymenovane uz iba motory. Aj to okrem naftovych ani nebol opis ktore benzinove brat. Autor mohol aspon povytahovat nejake veci z fora, mozno by si spravil mensiu hanbu. Bieda. Len otazka, za tieto clanky dostava aj vyplatu? Ak ano, chcel by som sa prihlasit. Textov s takouto dlzkou poslem za den mailom mnoho. No nic, tu to zakoncim, aby tento moj postreh nebol dlhsi ako clanok.
reagować
sepp
ilość wystąpień4
data registracji16.06.2017
Sobota 17.06.2017 10:34, Altea XL 2,0 tdi PD 103kW motor BKD 12/2007
Celkově potěší. Mám s ní najeto 140 000 km a koupil jsem při 60 000 km. Odešla mi pravá stahovačka okna a musím ještě vyměnit kabelový svazek dveří u řidiče. Každá z těhto oprav vyjde v autorizáku na zhruba 4000 Kč. Jinde výrazně levněji, tudíž nic hrozného. Nejvíc jsem se bál motoru. A tady je to největší překvapení. Všude se píše, jak je 2,0 tdi PD hrozný. Obecně jsou nic moc, ALE! V altee je jiná verze (BKD), než např. v passatu. Nejsou zde vyvažováky, ani filtr pevných částic ani problematická hřídelka pohonu mazání a ani problematické vstřikovače. Navíc je to 16V a hlava drží na více šroubech tudíž nehrozí vyvyklávání šroubů a netěsnost, jako u verze 8V u 2,0tdi nebo 1,9 tdi. Pokud člověk při výměně rozvodů nechá vyměnit i nevhodný šroub držící kladku v hlavě za šroub z 1,9 tdi, nehrozí jeho vytřžení po výměně rozvodů a jediný závažný problém tohoto motoru je vyřešen. Pak už si jen užívat jeho příjemně hrubiánského zátahu a slušné spotřeby při rychlé jízdě po mnoho dalších km.
Další příjemné překvapení je otázka chování auta na silnici. Na rodinné menší mpv je to skutečně překvapující. Přisuzuji to dobře řešené zadní nápravě.
reagować

Seat Altea – potěší jako ojetina?

Je starší Seat Altea tou pravou volbou pro mladou českou rodinu?
13.02.2015, doradca
hodnocení článku: 82% (13x)
přečteno: 39642x


przep. aktualizację
ten temat obserwujesz

zakończyć obserwację danego tematu

podobne samochody w ofercie:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, wszelkie prawa zastrzeżone.