0
powrót
 

diskuze k tématu: Nové/ojeté do města cca 320 000kč krátký nájezd

kategorie zaszeregowania tematu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, americká vozidla, ostatní, typ vozidla, osobní
Uzenykoleno
ilość wystąpień15
data registracji19.01.2021
Środa 03.02.2021 22:33, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nové/ojeté do města cca 320 000kč krátký nájezd
cytat:
reakce na: Citroenak, 03.02.2021 20:58 (Ak mozem poradit. Kupoval som ...)


Mockrát dík za super pohled...Já jsem úplně prvně uvažoval o focusu mk2 2010/11 1.6 74 kw to by mi stačilo ale když ješte rok počkám už to bude 12 let staré auto a nemluvě o tom že to odhlučnění je tam špatné.... Napadlo mě právě místo nového nebo hodně jetého nějakou ojetinu starou 5 let... V přípaďe nějaké atmošky focus mk3 , honda civic to u mě bude věčné auto Dal jsem si strop max 300k...Mno a samo už uvažuji zeširoka co nějaký turbo přímovstřik tsi 1.2 už spolehlivé 2015+ ale už když to tetka píši tak vidím jaká je to hloupost a na to moje ježdění bude nejlepší nepřímovatřiková atmo... Každopádne ojetina bude lepší volbou tak jak píšeš Jo a yaris je malej já už musím jít cestou kombi a nebo větši hatch. Civic kratký by stačil.
reagować
Citroenak
ilość wystąpień724
data registracji13.04.2012
Cztwartek 04.02.2021 08:21, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nové/ojeté do města cca 320 000kč krátký nájezd
cytat:
reakce na: Uzenykoleno, 03.02.2021 22:33 (Mockrát dík za super pohled... ...)


Jedno z naozaj poslednych poctivych aut je civic 9. generacie s 1.8 benzinom pod kapotou. Do toho by som isiel vsetkymi desiatimi. Ponuka ja combi, ale mne sa uplne najviac paci sedan. Je to ale jedno. Motor je super nielen spotrebou, ale po okreskach ked sa vytoci je to nadhera.
reagować
BobanHTP
ilość wystąpień2404
data registracji19.08.2015
Cztwartek 04.02.2021 09:19, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nové/ojeté do města cca 320 000kč krátký nájezd
cytat:
reakce na: Uzenykoleno, 03.02.2021 19:02 (Co si myslíš o Octavii/golf 1. ...)

Ahoj, motory 1.2 TSI EA211 toho vydrží hodně, ještě lepší je, když dáváš aditivum do paliva, stačí obyčejný VIF Super. Ano karbonují, ale nic drastického, synovec servisuje Škodovky s více jak 200tis.km s tímto motorem a nic jim není. Motor jde také vyčistit, jsou na to přípravky, možná bych to po 150tis.km nechal udělat pro "zichr"

Octávie III a Golf VII jsou spolehlivé vozy, fortelné, hrají vyšší ligu, než Rapid. To není výtka, ony jsou také dražší U Octávie to kazí dunění a pazvuky od zadní nápravy, většinou jde o nepovedené tlumiče Sachs(taky jsem překvapený). No ale kdo ví, co je v pozadí, protože Golf tím netrpí, tak jako VW Polo netrpí poruchami kompresoru klimatizace SANDEN jako Fábie 3 a Rapid [pozn. stejný kompresor dostala i Scala :-O]

Takže za mě Golf bude kvalitou před Octávií a to nejen podvozkovými díly. Dalším bodem pro Golf je rozhodně interiér a sedačky, tam už je rozdíl tříd, ale to si ověř sám, někomu nevadí fádní interiér O3 v nižší a střední výbavě. Ale abych jen nehanil, měl jsem před pár týdny náhradní vůz Octávii 3 facelift 1.4 TSI ve výbavě Style a skoro jsem měl pocit, že nejsem ve Škodovce. Možná tudy vede cesta, hledat vyšší výbavy ... a pěknou barvu
U Golfu je tvrdší podvozek, takže do města bych nechal R16 a nedával kola z Avíe R18

Pozor Golf vypadá konzervativně, ale jak s ním najezdíš pár set km, zjístíš, že vše nějak je fajn a začneš si všímat, co všechno u konkurence nedotáhli
reagować
Citroenak
ilość wystąpień724
data registracji13.04.2012
Cztwartek 04.02.2021 14:22, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nové/ojeté do města cca 320 000kč krátký nájezd
A potom presadnes do tej hondy, a len jazdis :) Motor nema turbo, nie je to myslim ani priamy vstrek a netrpi zakarbonovanim. Rad sa toci a po meste na kratke trasy bude spotreba rovnaka. Vykon 103kw staci, len si pon treba naozaj zajst do vyssich otacok, co je ale napr pre mna vyhoda. Rally totiz jazdim naozaj malo a nemam rad ked mam za kazdej situacie pod pedalom "plnu naloz" krutiaceho momentu a pri kazdom pohybe motor pomaly vybuchuje a 'trha' autom. Ziadne problemy s kompresorom klimatizacie (ak sa o neho aspon zakladne starali). Ok odhlucnenie kolies je japonsky horsie, ale to sa da odpustit (a aj dorobit). No a co sa tyka kufru, tak pokial viem, honda vo svojom case ponukala najvacsi kufor v triede. Je to skor jaskyna. Jedine minus moze byt design. To uz je ale na rozhodnuti kazdeho. Vyhodou je, ze ked pojdete z tesca, vzdy trafite k svojmu autu :D
reagować
Uzenykoleno
ilość wystąpień15
data registracji19.01.2021
Cztwartek 04.02.2021 20:23, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nové/ojeté do města cca 320 000kč krátký nájezd
cytat:
reakce na: BobanHTP, 04.02.2021 09:19 (Ahoj, motory 1.2 TSI EA211 toh ...)


Takže by jsi na můj nájezd volil tsi před civic/auris/focus ?
reagować
Citroenak
ilość wystąpień724
data registracji13.04.2012
Cztwartek 04.02.2021 21:22, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nové/ojeté do města cca 320 000kč krátký nájezd
Pozrel som si na spritmonitore spotreby vw gold 1.2 TSI 110ps a honda civic 1.8 143ps. Je to priemerne 6,20 proti 7,15. Cize cca liter, ale minus 33 koni, turbo, atd atd. A to je tam este aj 1.2 86 koni, co je podla mna sakra malo, ale tam sa mi motala aj 1.0TSI, takze som ju nebral ani do uvahy.
reagować
Uzenykoleno
ilość wystąpień15
data registracji19.01.2021
Cztwartek 04.02.2021 23:28, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nové/ojeté do města cca 320 000kč krátký nájezd
cytat:
reakce na: Citroenak, 04.02.2021 21:22 (Pozrel som si na spritmonitore ...)

Ta honda je moc pěkná i ten focus se mi líbí mezi něma vyberu z velkou pravděpodobností... Vzal bych i Aurise kdyby to byl super kup ale interier nic moc
reagować
Uzenykoleno
ilość wystąpień15
data registracji19.01.2021
Piątek 16.04.2021 20:41, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nové/ojeté do města cca 320 000kč krátký nájezd
cytat:
reakce na: BobanHTP, 04.02.2021 09:19 (Ahoj, motory 1.2 TSI EA211 toh ...)


Čauec.S koupí auta jsem se zatím moc neposunul :D ale už jsem to zredukoval na 3 auta....

Jestli ojeté tak nelépe rok 2018 Ford focus 1.6 ti-vct otázkou je jestli bude náký k mání od soukromníka a serviskou .. Bazarům bych se nejradši vyhnul :D
Mno v poslední době se mi začlo líbit to nové sandero a říkám si že by mi na to crcání po měste a občasné výlety stačilo :) + dacka bude levná na garančky a provoz.
Moje hlavní otázka je :D když si to sandero nak vybavím budu atakovat hranici 300k a to už se dotahuji na hyundai i30 a zajímalo by mě jestli by se podle tebe vyplatilo si za něj připlatit ? :)
reagować
1 2


przep. aktualizację
ten temat obserwujesz

zakończyć obserwację danego tematu

podobne samochody w ofercie:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, wszelkie prawa zastrzeżone.