0
powrót
 

diskuze k tématu: Vybrat ojetou Hondu Accord nebo Mazdu6?

kategorie zaszeregowania tematu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, technické dotazy, japonská vozidla, japonská vozidla
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 11.11.2008 12:04, RE: http://www.flickr.com/photos/30642098@N08/
Kylie napisał:
Já si sudcem vybírám Bristol Fighter ... ale nevím jestli to pomůže
PS: A co se accord a M6 týče je to spíše o "chuti" "pocitu" a osobních preferecích, nežli lepší/horší (řekla bych já)
Určitě. Mezi dvěma srovnávanými motorizacemi bych volil Accorda, v nižších výkonových verzích M6. Mezi menšími modely značek bych se přikláněl asi k mazdovským, protože se mi současné generace opravdu velice líbí a na Civicu mi vadí trojúhelníkové koncovky výfuku . Kdybych si kupoval nové (jakože si teď nekupuji), tak Mazda 3 je přesně můj typ (hlavně interiér).
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 11.11.2008 12:05, RE: Volba
Libor napisał:
Chtěl bych se autora zeptat, když ve sorvnání uvedených motorů jednoznačně doporučuje accord, proč a z jakého důvodu v závěru u případných 2.0 motorů by sáhnul po mazdě? V čem je motor mazdy lepší, resp. z jakého důvodu by bral u tohoto motoru mazdu?
Závěrem bych chtěl říci, že oba vozy se mi líbí patří mezi potenciální jednou kupované.
Děkuji


Zrovna u "dvoulitru" bych jednoznacne po Mazde pred FL nesahnul.
2.0 i-VTEC od Hondy poptavaneho roku vyroby ma veskere vymozenosti jako 2.4 i-VTEC, tj. plynule promenne casovani sacich i vyfukovych ventilu, promenny zdvih ventilu a promennou delku sani. Rozvod tez bezudrzbovym retezem...

Mazda zaostava o cca 15 koni a 10 Nm, coz uz je docela znat.
Mazda i Honda z te doby maji u dvoulitru shodne pouze 5 rychlosti.

Tak kde je to autorovo jednoznacne???
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 11.11.2008 12:09, RE: http://www.flickr.com/photos/30642098@N08/
Muroň napisał:
No mě se úplně nezdálo, že by holčičky měly být lidé, páč bys pak nevolila pohodlný C5, ale spíše rodinný vůz typu Fabie 1,2 HTP . Abych pravdu řekl, více se mi líbí ta kočičí holčička, protože kočky mám velice rád a měl jsem 2 podobné černé kočky, kterých jsem se musel bohužel zbavit kvůli alergii manželky. Navíc teď budeme mít sviště, pro kterého kočky nejsou idelání společnice. Ty plážové fotky a la modeling jsou z Kanady?
Popravdě řečeno, jezdím sice většinou sama, ale do fobie by se mi můj buřtík asi ani na krátkou jízdu NEvešel ,-)
Ne to je Cyprus (do Canada se - zatím jen teoreticky - chystám na tu francouzštinu/angličtinu - asi Montreal jsem si předvybrala) před 2 lety a 1 měsícem a 3 týdny - skoro přesně, opravdu ,-)
A další foto jsou z Prahy a něco možná z ... (doma)
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 11.11.2008 12:21, RE: http://www.flickr.com/photos/30642098@N08/
Muroň napisał:
Určitě. Mezi dvěma srovnávanými motorizacemi bych volil Accorda, v nižších výkonových verzích M6. Mezi menšími modely značek bych se přikláněl asi k mazdovským, protože se mi současné generace opravdu velice líbí a na Civicu mi vadí trojúhelníkové koncovky výfuku . Kdybych si kupoval nové (jakože si teď nekupuji), tak Mazda 3 je přesně můj typ (hlavně interiér).
A viděl jsi už novu M3? Vypadá "nadějně" a bude v ní asi už i nový 2.2 diesel a vůbec se mi docela "líbí"
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 11.11.2008 12:39, RE: http://www.flickr.com/photos/30642098@N08/
Kylie napisał:
A viděl jsi už novu M3? Vypadá "nadějně" a bude v ní asi už i nový 2.2 diesel a vůbec se mi docela "líbí"
Viděl, působí na mě až moc fordovsky a zárověň dravě i bachratě. Současná (prodávaná) mi přijde elegantnější. Ale jde o zvyk.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 11.11.2008 13:13, http://www.flickr.com/photos/30642098@N08/
Muroň napisał:
Viděl, působí na mě až moc fordovsky a zárověň dravě i bachratě. Současná (prodávaná) mi přijde elegantnější. Ale jde o zvyk.
Já mám zkušenost, že nejlepší je auto na vlastní oči vidět. Pěkným příkladem jsou bmw z posledních let, která mi na obrázcích příliš "neladí" "nesedí", ale v reálu VELMi pozitivně na mne působí ..
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 11.11.2008 13:46, RE: Japonce?
Muroň napisał:
To jo, ale někdo vybírá srdcem a chce mít ušlechtilého oře, např. stříbrnou Octavku s TDI PD, na hlínách a s křídlem .
No tak to je právě ten mezek, ale hóódně chromej... . Správný oř žere benzín a má nejméně šest válců (a může mít i šikmý vočka..)

Hýk
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 11.11.2008 15:02, RE: http://www.flickr.com/photos/30642098@N08/
Muroň napisał:
No mě se úplně nezdálo, že by holčičky měly být lidé, páč bys pak nevolila pohodlný C5, ale spíše rodinný vůz typu Fabie 1,2 HTP . Abych pravdu řekl, více se mi líbí ta kočičí holčička, protože kočky mám velice rád a měl jsem 2 podobné černé kočky, kterých jsem se musel bohužel zbavit kvůli alergii manželky. Navíc teď budeme mít sviště, pro kterého kočky nejsou idelání společnice. Ty plážové fotky a la modeling jsou z Kanady?
Má "kvízová" otázka jaký vůz se k těm rukavicím dodává se evidentě "neujala", ale alespoň ty to jistojistě víš, že? ,-)
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 11.11.2008 15:33, Sesty stupen
Mazda6 dostala sice sesty stupen v roce 2005, ale skoro vubec to nepomohlo, protoze vsechny stupne jsou kratke. Rychleji se da jezdit (zejmena na nemeckych dalnicich) snad jen s pridavnymi nadrzemi z nejakeho bojoveho letadla.
Zajimavy je palubni pocitac - snazi se zravost auta zamaskovat optimistickymi udaji. Do posledni kapky v nadrzi ukazuje 100 km rezervu, v zaveru udaj pada rychlosti 20km/km.
Stacilo mi to jednou a bylo rozhodnuto - pryc s takovym autem, lepsi prodat se ztratou. (jednalo se o verzi s motorem 2.3, ale 2.0 nejsou o nic lepsi).
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 11.11.2008 15:55, RE: http://www.flickr.com/photos/30642098@N08/
Kylie napisał:
Má "kvízová" otázka jaký vůz se k těm rukavicím dodává se evidentě "neujala", ale alespoň ty to jistojistě víš, že? ,-)
Kylie, ty jsi fakt exhibicionistka. Ale sluší ti to, to je bez diskuze. Jen bych skoukl i něco odvážnějšího, nemáš?
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 11.11.2008 16:03, RE: http://www.flickr.com/photos/30642098@N08/
donald napisał:
Kylie, ty jsi fakt exhibicionistka. Ale sluší ti to, to je bez diskuze. Jen bych skoukl i něco odvážnějšího, nemáš?
Selbstrverständlich mám!
PS: Ale nedám ,-)
PPS: Já doma "golema" buřtíka mám - a ten by mi dal! ,-)
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 11.11.2008 16:06, http://www.flickr.com/photos/30642098@N08/
Jan Vrana napisał:
Mazda6 dostala sice sesty stupen v roce 2005, ale skoro vubec to nepomohlo, protoze vsechny stupne jsou kratke. Rychleji se da jezdit (zejmena na nemeckych dalnicich) snad jen s pridavnymi nadrzemi z nejakeho bojoveho letadla.
Zajimavy je palubni pocitac - snazi se zravost auta zamaskovat optimistickymi udaji. Do posledni kapky v nadrzi ukazuje 100 km rezervu, v zaveru udaj pada rychlosti 20km/km.
Stacilo mi to jednou a bylo rozhodnuto - pryc s takovym autem, lepsi prodat se ztratou. (jednalo se...
Já už to tu nedávno kdesi psala, na dálnici spíše accord, na silnici spíše M6 - mazda je "prima", ale dálniční shinkansen to věru není ..
PS: To je C5 - v této dispiclíně by asi oba japonce "rozstřílel" - no já vím, oni zase jeho v ... ,-)
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 11.11.2008 19:44, RE: Já nevim, co ten tazatel blbne
Muroň napisał:
Nedávno jsem vlezl na diskusi v sekci auto na iDnes a tam se to jen hemží leasingovými vlastenci s Fabiemi HTP, kteří v podobném stylu píšou vážně.
hej muroň,ty si pekný trumbera,když slyším jak někdo vychvaluje tu papírovou krabici od nevkusných bot tak mě berou mory.Ty nejsi vlastenec ale blbec.Ach jo,holt tupí česi koupí vše,ikdyž to stojí za prd,hlavně že je to české.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 11.11.2008 20:16, RE: Já nevim, co ten tazatel blbne
V-tec napisał:
hej muroň,ty si pekný trumbera,když slyším jak někdo vychvaluje tu papírovou krabici od nevkusných bot tak mě berou mory.Ty nejsi vlastenec ale blbec.Ach jo,holt tupí česi koupí vše,ikdyž to stojí za prd,hlavně že je to české.
Milý Víťo, jsi bohužel výjimka potvrzující pravidlo, že auto s dobrým motorem si může koupit úplný blb . David a Kylie pochopili, že ty příspěvky jsou myšleny ironicky. Další dva diskutující si nebyli jisti, ovšem poté, co jsem zde dvakrát výslovně napsal, že jsou myšleny ironicky, přišel někdo, kdo je bral vážně. Ty.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 11.11.2008 20:23, RE: Já nevim, co ten tazatel blbne
Muroň napisał:
Milý Víťo, jsi bohužel výjimka potvrzující pravidlo, že auto s dobrým motorem si může koupit úplný blb . David a Kylie pochopili, že ty příspěvky jsou myšleny ironicky. Další dva diskutující si nebyli jisti, ovšem poté, co jsem zde dvakrát výslovně napsal, že jsou myšleny ironicky, přišel někdo, kdo je bral vážně. Ty.
Když tvůj smysl pro humor je na některé ... snad až příliš ... "sofistikovaný" ,-)
Právě jsem "dolouskala" testík v posledním Auto Tip (čoká mne vždy doma ve schránce) kde C5 2.7 HDi proti dieslovým třílitrům v bmw 3 a audi 4 a mercedes C postavili! Pěkné - tedy "dostali jsme na pudelku", ale "se ctí" ,-)
PS: Znáš diskutujícího "Kolodmj - dnes Koloss? Někdy mi příjde docela (dost) "in", a někdy ... jsem docela na rozpacích (vedeme totiž takovou malou /asi tísícivětou/ "půtku" pod článkem o Xantii a opravdu "nevím" co si mám myslet)
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 11.11.2008 20:34, RE: Já nevim, co ten tazatel blbne
Kylie napisał:
Když tvůj smysl pro humor je na některé ... snad až příliš ... "sofistikovaný" ,-)
Právě jsem "dolouskala" testík v posledním Auto Tip (čoká mne vždy doma ve schránce) kde C5 2.7 HDi proti dieslovým třílitrům v bmw 3 a audi 4 a mercedes C postavili! Pěkné - tedy "dostali jsme na pudelku", ale "se ctí" ,-)
PS: Znáš diskutujícího "Kolodmj - dnes Koloss? Někdy mi příjde docela (dost) "in", a někdy ... jsem docela na rozpacích (vedeme totiž takovou malou /asi tísícivětou/ "půtku" pod článkem o X...
Párkrát jsem tu ten nick viděl. Nejsou to dva lidé?
Z těch třílitrů bude podle mně ten báwácký nejlepší - jiné jsem nezkusil, ale nedovedu si představit lepší. Zítra nás čeká opět klasická diskuse - bude se tu srovnávat Golf TDi s Focusem TDCi. Už to vidím. Pozice TDi budu hájit já, dpwagen, možná A4, jestli dorazí. Objeví se možná pár zastánců TDCi, budou argumentovat zlepšením u druhé generace, kultivovaností a cenou. Ty navrhneš možnost uvažovat o HDi a tábor dieselskeptiků zavrhne diesely. Osel napíše něco o Octavii TDi s křídlem a na hlínách, možná pochválí své korejské stádečko. Atd. Už se těším!!!
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 11.11.2008 20:47, RE: Já nevim, co ten tazatel blbne
Muroň napisał:
Párkrát jsem tu ten nick viděl. Nejsou to dva lidé?
Z těch třílitrů bude podle mně ten báwácký nejlepší - jiné jsem nezkusil, ale nedovedu si představit lepší. Zítra nás čeká opět klasická diskuse - bude se tu srovnávat Golf TDi s Focusem TDCi. Už to vidím. Pozice TDi budu hájit já, dpwagen, možná A4, jestli dorazí. Objeví se možná pár zastánců TDCi, budou argumentovat zlepšením u druhé generace, kultivovaností a cenou. Ty navrhneš možnost uvažovat o HDi a tábor dieselskeptiků zavrhne diesely. O...
BMW řadový třílitr je (pochopitelně .-) nejlepší ..
,-) - reaguji na tvé info o zítřku ... (kam na tyto informace "chodíš"?)
PS: NEjsou to dva lidé (tedy myslím, a i pod stejným nickem někdy "..mu to evidentně zapaluje" a někdy "..je málem až .." - tak prostě "NEvím"
PPS: Já se občas snažím o "odbočky" či trochu "osvěžit" diskuzi - ale nějak to NEzabírá ...
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Środa 12.11.2008 10:26, RE: http://www.flickr.com/photos/30642098@N08/
Kylie napisał:
Selbstrverständlich mám!
PS: Ale nedám ,-)
PPS: Já doma "golema" buřtíka mám - a ten by mi dal! ,-)
Není pravé rozkoše bez rizika.
Nemusíš to ukazovat všem, pošlu ti adresu.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Środa 12.11.2008 11:04, RE: http://www.flickr.com/photos/30642098@N08/
donald napisał:
Není pravé rozkoše bez rizika.
Nemusíš to ukazovat všem, pošlu ti adresu.
Chmmm, tady v česko létají dozlatova propečení holubi zadormo do bžicha? ,-)
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Środa 12.11.2008 14:23, RE: http://www.flickr.com/photos/30642098@N08/
Kylie napisał:
Chmmm, tady v česko létají dozlatova propečení holubi zadormo do bžicha? ,-)
Napsala jsi to naprosta správně. Jen ne do břicha, patří jinam
reagować
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, wszelkie prawa zastrzeżone.