0
powrót
 

diskuze k tématu: Jaký vůz doporučíme řidiči trpícímu na problémy s páteří?

kategorie zaszeregowania tematu: francouzská vozidla, italská vozidla
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Środa 21.11.2012 08:56, rada
Modus je nejstupidnější auto, se kterým jsem jel. Navíc je otázkou kvalita. Ano, je to firemní auto na kterém se střídá x lidí a téměř neopustilo město. Ale protože s ním nikdo nechce jezdit, tak by na tom, po tam malém nájezdu, mohl být lépe.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Środa 21.11.2012 14:49, rada
Ani nevíme, jak je pán vysoký ? Sám mám 2 metry a co se týká nastupování, překvapil mě Renault Scénic. Má dost vysoký posez, alespoň mě se dobře nastupovalo. Motor 1.6 16v 79 kw asi bude dostatečně vyhovovat. Ale není nad vlastní zkušenost. Zkuste se podívat po bazarech a vyzkoušet nástup a výstup. Pokud bude vyhovovat, pak sjet inzeráty na netu. Přeji štastnou ruku při výběru vašeho auta.
P.S. Podobné je i Citroen Xsara.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 22.11.2012 10:20, rada
u me po dlouhem vyberu vyhrala Toyota Yaris Verso, kriterium bylo podobne - abych neumlatil deti kdyz je cpu do autosedacek. Vysoky strop, vzprimeny posez, vyborne variabilni zadni sedadla, jednoduchy predni sloupek, nadprumerna kvalita, navic silnejsi vvti motory maji charakteristiku jak diesel takze minimum razeni, coz taky zadum jen prospeje. Kdyz uz na nejakou narazite je skoro vzdy v rozumnem stavu, ale je jich malo ja mam import s Francie.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 22.11.2012 10:48, rada
suhlas s poslednym prispevkom.. na vsetky predtym vymenovane mozete v klude zabudnut.. Yaris, prip. Corolla Verso, je ta najidealnejsia volba.. viem o com hovorim, sam som Yarisa Verso mal a urcite, ak by som hladal nieco s takymito kriteriami, by som si ho kupil este raz.. 1.3ka idealna volba, v zaklade fura vybavy, v DE je problem vobec nejaku bez klimy uvidiet.. super spotreba, nizka poistka, neuveritelne variabilny interier, pri mojich 190cm nad hlavou este min. 15cm miesta.. absolutna spolahlivost, samozrejme aj Toy sa da znicit pri trotlovi majitelovi, ale pri dodrzani zakladnych servisnych ukonov, Vas to auto prezije.. tot moja rada..
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 22.11.2012 10:54, rada
Jednoznačně Peugeot 1007, má boční posuvné dveře a vyšší výšku což Vám umožní snad vystoupit či nastoupit i ve stísněnějších prostorech a snadno se s ním parkuje protože není tak veliký jako třeba Renaul Scénic. Navíc vzhledem ke dveřím se i snáze nastupuje dozadu než u klasických 3dveřových aut.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 22.11.2012 14:43, rada
A Yaris Verso je na tom jak s náhradními díly? Nemyslím spotřebák, ale méně obvyklé, nebo třeba karosářské věci. Jednou jsem byl na jistém šroťáku kupovat motorek zadního stěrače a když tam přijel majitel Versa, tak mu prodejce sdělil, že na jeho auto nemá vůbec nic a naposledy tam měl bourané Verso s některými použitelnými díly několik měsíců nazpět.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 22.11.2012 19:13, rada
Yaris verso byla dobrá volba tak před 5 a více lety. Dnes mají nejmladší kousky 10 let, je jich málo a těch ve slušném stavu ještě méně.
reagować
Mashur
ilość wystąpień43
data registracji10.12.2009
Piątek 23.11.2012 07:27, Nissan Almera - náprava
Poznámka pro autora - tuhá náprava a multilink je dost podstatný rozdíl. A almera má samozřejmě multilink.
reagować
smazaný uživatel
ilość wystąpień9
data registracji17.05.2024
Piątek 23.11.2012 07:49, Petr - pravda o zadáčkách a Modusu.
Absolutně nemůžu souhlasit s autorem co napsal o Modusu a zatáčkách. Začal jsem jezdit s Modusem po velkých a rychlích autech. Na co se při jízdě s Modusem těším nejvíce je, že kruhové objezdy, výjezdy k hyper/super marketům zvládá i přes vysokou stavbu karoserie, přes žiletkové pneu naprosto bravůrně s úsměvem na mé tváři. Vůz je v zatáčce dlouho neutrální a po doopravdy rychlém vjetí do dlouhé zatáčky /výjezdy k hyper-super/ pod plynem je lehce nedotáčivý a plynem se dá skvěle korigovat a to mám verzi bez ESP.
PS: Není mě 18 roků a do kruháču vlítnu je když není na blízku 100% žádné auto. V Modusu 1.2i je slovo rychle někde jinde, než třeba u auta ze 150ps.
reagować
tomaskrtek
ilość wystąpień982
data registracji18.03.2008
Piątek 23.11.2012 08:05, RE: Petr - pravda o zadáčkách a Modusu.
cz2891 napisał:
Absolutně nemůžu souhlasit s autorem co napsal o Modusu a zatáčkách. Začal jsem jezdit s Modusem po velkých a rychlích autech. Na co se při jízdě s Modusem těším nejvíce je, že kruhové objezdy, výjezdy k hyper/super marketům zvládá i přes vysokou stavbu karoserie, přes žiletkové pneu naprosto bravůrně s úsměvem na mé tváři. Vůz je v zatáčce dlouho neutrální a po doopravdy rychlém vjetí do dlouhé zatáčky /výjezdy k hyper-super/ pod plynem je lehce nedotáčivý a plynem se dá skvěle korigovat a to mám verzi bez ESP. PS: Není mě 18 roků a do kruháču vlítnu je když není na blízku 100% žádné auto. V Modusu 1.2i je slovo rychle někde jinde, než třeba u auta ze 150ps.


pán je zřejmě srandista nebo zavilý masochista. něco takového jsem si s úsměvem na tváři dovolil s 350Z nebo Z3 3.0, v jiném voze, notabene kategorie MPV to zavání pokusem o opuštění kruháče bokem střechou napřed. nic proti Modusu, myslím že spolu se svým dvojčetem Nissan Note to měl být výsledek doporučení na dříve uveřejněný dotaz.
reagować
rojack
ilość wystąpień145
data registracji06.01.2009
Piątek 23.11.2012 09:39, RE: Petr - pravda o zadáčkách a Modusu.
cz2891 napisał:
Absolutně nemůžu souhlasit s autorem co napsal o Modusu a zatáčkách. Začal jsem jezdit s Modusem po velkých a rychlích autech. Na co se při jízdě s Modusem těším nejvíce je, že kruhové objezdy, výjezdy k hyper/super marketům zvládá i přes vysokou stavbu karoserie, přes žiletkové pneu naprosto bravůrně s úsměvem na mé tváři. Vůz je v zatáčce dlouho neutrální a po doopravdy rychlém vjetí do dlouhé zatáčky /výjezdy k hyper-super/ pod plynem je lehce nedotáčivý a plynem se dá skvěle korigovat a to mám verzi bez ESP. PS: Není mě 18 roků a do kruháču vlítnu je když není na blízku 100% žádné auto. V Modusu 1.2i je slovo rychle někde jinde, než třeba u auta ze 150ps.


pán je srandista, když vlítne s rychlím Modusem bravůrně do kruháče.......... s úsměvem na tváři......
Ale chápu to, jsou lidé, kteří i kdyby jezdili ve Š100L, dokáží si svoje auto natolik oblíbit, že jsou potom nekritičtí k čemukoli, čím je jejich vůz obšťastní. A nebo nepoznali jiné, lepší auto, a nevědí, že lze zatáčku projet i jinak, než držíce se vší silou volantu, aby zadkem nesklouzli na podlahu.
reagować
smazaný uživatel
ilość wystąpień32
data registracji19.05.2024
Piątek 23.11.2012 10:00, RE: Nissan Almera - náprava
Mashur napisał:
Poznámka pro autora - tuhá náprava a multilink je dost podstatný rozdíl. A almera má samozřejmě multilink.


Petr-Tipcars: Almera podle mnou zjištěných poznatků multilink nemá. Má vzadu fošnu-kolejnici od kola ke kolu, na které sedí pod úhlem tlumiče a která je ke karoserii připevněna dvěma "zpětnými rameny". Nicméně celé to funguje velmi dobře.
reagować
smazaný uživatel
ilość wystąpień9
data registracji17.05.2024
Piątek 23.11.2012 11:31, RE: Petr - pravda o zadáčkách a Modusu.
rojack napisał:
cz2891 napisał:
Absolutně nemůžu souhlasit s autorem co napsal o Modusu a zatáčkách. Začal jsem jezdit s Modusem po velkých a rychlích autech. Na co se při jízdě s Modusem těším nejvíce je, že kruhové objezdy, výjezdy k hyper/super marketům zvládá i přes vysokou stavbu karoserie, přes žiletkové pneu naprosto bravůrně s úsměvem na mé tváři. Vůz je v zatáčce dlouho neutrální a po doopravdy rychlém vjetí do dlouhé zatáčky /výjezdy k hyper-super/ pod plynem je lehce nedotáčivý a plynem se dá skvěle korigovat a to mám verzi bez ESP. PS: Není mě 18 roků a do kruháču vlítnu je když není na blízku 100% žádné auto. V Modusu 1.2i je slovo rychle někde jinde, než třeba u auta ze 150ps.
pán je srandista, když vlítne s rychlím Modusem bravůrně do kruháče.......... s úsměvem na tváři...... Ale chápu to, jsou lidé, kteří i kdyby jezdili ve Š100L, dokáží si svoje auto natolik oblíbit, že jsou potom nekritičtí k čemukoli, čím je jejich vůz obšťastní. A nebo nepoznali jiné, lepší auto, a nevědí, že lze zatáčku projet i jinak, než držíce se vší silou volantu, aby zadkem nesklouzli na podlahu.


Můžu Vás ubezpečit, že ze své pracovní i soukromé pozice jsem se projel zkoro ve všem co se u nás prodává a to včetně 911, f480, 350Z, H1,2,3, ale i tou Š100. Díky teto zkušenosti a moudru co přichází věkem jsem na město zvolil Moduse a protože vím, co je rychlé auto, které umí řezat zatáčky, můžu z klidním vědomím prohlásit, že si za první článkem stojím. Neumím si představit, co bych musel udělat, aby se Modus převrátil.

reagować
Mashur
ilość wystąpień43
data registracji10.12.2009
Piątek 23.11.2012 12:57, RE: Nissan Almera - náprava
cz9998 napisał:
Mashur napisał:
Poznámka pro autora - tuhá náprava a multilink je dost podstatný rozdíl. A almera má samozřejmě multilink.
Petr-Tipcars: Almera podle mnou zjištěných poznatků multilink nemá. Má vzadu fošnu-kolejnici od kola ke kolu, na které sedí pod úhlem tlumiče a která je ke karoserii připevněna dvěma "zpětnými rameny". Nicméně celé to funguje velmi dobře.


tak si to tady na tom vašem serveru ujednoťte.

http://www.tipcar.cz/mazdu-323-nebo-nissan-almeru-2030.html

Na mé N16 rv2003 2.2dci 100 kw byl multilink, stejně jako na primeře p11 a p12. Pro neznalé to vypadá jako obyčejná trubka.

http://www.volny.cz/primera/multilink.htm
reagować
smazaný uživatel
ilość wystąpień32
data registracji19.05.2024
Piątek 23.11.2012 14:28, RE: Nissan Almera - náprava
Mashur napisał:
cz9998 napisał:
Mashur napisał:
Poznámka pro autora - tuhá náprava a multilink je dost podstatný rozdíl. A almera má samozřejmě multilink.
Petr-Tipcars: Almera podle mnou zjištěných poznatků multilink nemá. Má vzadu fošnu-kolejnici od kola ke kolu, na které sedí pod úhlem tlumiče a která je ke karoserii připevněna dvěma "zpětnými rameny". Nicméně celé to funguje velmi dobře.
tak si to tady na tom vašem serveru ujednoťte. http://www.tipcar.cz/mazdu-323-nebo-nissan-almeru-2030.html Na mé N16 rv2003 2.2dci 100 kw byl multilink, stejně jako na primeře p11 a p12. Pro neznalé to vypadá jako obyčejná trubka. http://www.volny.cz/primera/multilink.htm


Petr-Tipcars: Pardon, vyjadril jsem se nepresne. Almera ma viceprvek (multilink), nicmene nema nezavisle zaveseni zadnich kol. Namisto Panhardskych tyci pouziva system Scott-Russel, ktery prispiva k zamezeni nezadouciho chovani typickeho prave pro Panhardske tyce. Nicmene zakladem je uckovy profil oceli vedouci od kola ke kolu (uspora mista pri vysoke funkcnosti v kombinaci s dalsimi prvky teto napravy). Takze ano, Almera ma multilink, omlouvam se. Zaroven ma jednu z vyvojove nejvyspelejsich tuhych naprav.

reagować
Pavlik
ilość wystąpień1325
data registracji09.10.2008
Piątek 23.11.2012 18:23, RE: Petr - pravda o zadáčkách a Modusu.
pán je srandista, když vlítne s rychlím Modusem bravůrně do kruháče.......... s úsměvem na tváři...... Ale chápu to, jsou lidé, kteří i kdyby jezdili ve Š100L, dokáží si svoje auto natolik oblíbit, že jsou potom nekritičtí k čemukoli, čím je jejich vůz obšťastní. A nebo nepoznali jiné, lepší auto, a nevědí, že lze zatáčku projet i jinak, než držíce se vší silou volantu, aby zadkem nesklouzli na podlahu.

Jelikož moduse vlastním a něco jsem s ním najel, musím se pána zastat. Modus se v zatáčce trochu nakloní (na MPV překvapivě málo) a přes použití úzkých kol s vysokým profilem pozoruhodně dobře drží stopu. Platí to i pro vyšší rychlosti. Popisované hrátky mě sice nechávají chladným neb mám pro "druhé auto" jiné použití, ale věřím že to někoho může bavit. Doporučuji se napřed projet a teprve potom hodnotit. Totéž platí pro sedačky, které jsou u modusu velikostí i tvarováním srovnatelné s octavií 2.
PS: Koupil jsem nové C3 Picasso (Moduse prodávám - je pro mě už starý) a v přímém porovnání má Modus lepší jízdní vlastnosti (picasso je pravý citroen - pohodlí na prvním místě )
reagować
Petr S
ilość wystąpień1250
data registracji28.11.2008
Sobota 24.11.2012 02:01, RE: Petr - pravda o zadáčkách a Modusu.
cz2891 napisał:
Můžu Vás ubezpečit, že ze své pracovní i soukromé pozice jsem se projel zkoro ve všem co se u nás prodává a to včetně 911, f480, 350Z, H1,2,3, ale i tou Š100. Díky teto zkušenosti a moudru co přichází věkem jsem na město zvolil Moduse a protože vím, co je rychlé auto, které umí řezat zatáčky, můžu z klidním vědomím prohlásit, že si za první článkem stojím. Neumím si představit, co bych musel udělat, aby se Modus převrátil.


Dnes mě pobavily 2 věci. Diskuse tady včetně slov "zkoro", "rychlích autech" a "z klidním vědomím", "Díky teto zkušenosti a moudru co přichází věkem jsem zvolil Moduse".

A pak i tohle video. Je sice mimo téma "auta", ale na víkend myslím dobrý:
http://www.youtube.com/watch?v=uKRlEJqI1mg
"V žádném případě nepřestaň zpívat."
pěkný víkend.
reagować
rojack
ilość wystąpień145
data registracji06.01.2009
Poniedziałek 26.11.2012 13:55, RE: Petr - pravda o zadáčkách a Modusu.
Petr S napisał:
cz2891 napisał:
Můžu Vás ubezpečit, že ze své pracovní i soukromé pozice jsem se projel zkoro ve všem co se u nás prodává a to včetně 911, f480, 350Z, H1,2,3, ale i tou Š100. Díky teto zkušenosti a moudru co přichází věkem jsem na město zvolil Moduse a protože vím, co je rychlé auto, které umí řezat zatáčky, můžu z klidním vědomím prohlásit, že si za první článkem stojím. Neumím si představit, co bych musel udělat, aby se Modus převrátil.
Dnes mě pobavily 2 věci. Diskuse tady včetně slov "zkoro", "rychlích autech" a "z klidním vědomím", "Díky teto zkušenosti a moudru co přichází věkem jsem zvolil Moduse". A pak i tohle video. Je sice mimo téma "auta", ale na víkend myslím dobrý: http://www.youtube.com/watch?v=uKRlEJqI1mg "V žádném případě nepřestaň zpívat." pěkný víkend.


No tak fakt nevím, co je lepší. To video je sadomaso.
Ale takoví bravůrně rychlí zadáčky Modusa na kruháči a moudro věkem.......... to taky není k zahození

Kurňa, zakažte některým lidem sem psát, mě to vždycky odvaří .....
reagować
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, wszelkie prawa zastrzeżone.