0
powrót
 

diskuze k tématu: Vybíráme ojetinu do 130 tis. Kč s nájezdem 20 tis. km za rok

kategorie zaszeregowania tematu: německá vozidla, česká vozidla, japonská vozidla, německá vozidla
free78
ilość wystąpień300
data registracji19.09.2008
Środa 03.04.2013 17:28, RE: BMW
BMW528i napisał:
free78 napisał:
tomaskrtek napisał:
BMW528i napisał:
free78 napisał:
BMW528i napisał:
Vůbec neposlouchejte řeči o Focusech a Golfech. Kadyž chcete BMW, tak si kupte BMW. Mám už asi 13. BMW a jiné auto nechci a vyzkoušel jsem jich opravdu hodně i zmíněný Focus (jedno z nejhorších aut). Můžete si jak někdo psal znovu postavit Focusa, což jsou vyhozené peníze, nebo koupit BMW udělat běžný servis a jezdit. Za 130 bych nekupoval BMW 1, ale 3 e46. doporučil bych 328i LPG super svezení za málo peněz, mám 528i s LPG a náklady jsou asi 0,8kč na servis a 2,2kč na palivo na km.
přesně tak souhlas. Jenže jsou situace, kdy argumenty nebývají vyslyšeny. Hlas hospody hovoří jasně - BMW je drahé. Buďme rádi, že má tazatel koule alespoň na to aby si místo Fabie koupil Focusa, Golfa, nebo dopadne li to dobře, snad i BMW1. Bude to alespoň cesta správným směrem (od původní felicie).
Jiná auta tady podsouvají ti co BMW nikdy neměli, kdo se někdy sveze v BMW tak by nemohl doporučovat Focusa, golf je oproti BMW nepohodlný a zastaralý auto, tdi je sice dobrý motor, ale dnes většina tdi má hodně za sebou a zanedbaný servis, ale v cenové kategorii do 50tis bych golfa 4 považoval za dobrou volbu. tu 328i s LPG seženete v pohodě do 100 tis a ještě zbyde na drobný servis kola atd. Jinak do 130tis se dá bez problémů koupit slušná 330i s LPG nebo bez do 100 a přestavět.
ukažte mi dobrou 330 do 100k. to je čirá utopie nebo totální vrak. dobré, servisované kusy s nájezdem do 200k pod 150 nejsou.
je bezpodmínečně nutné uvažovat pouze o 3 litru 170kW? Tazatel něco povídal o 1.6-ce.... Sou přece i 323 a 325 verze. Sám mám 523, 2,5 litr double vanos 170 koní (125kW) a nejede to zle.
samozřejmě jsou a nějakou dobu by určitě byly tyto motorizace dostačující a při dobré nabídce bych neváhal, ale všechny r6 berou stejně nehledě na objem, tak je lepší vzít větší motor, ono i se čtyř válcovou 318i se jezdí dobře, ale omrzí a spotřeba není o tolik menší než u r6, čemu bych se vyhnul je 2,0


to je vše pravda - ale právě proto, že každej jde jen po 3 litru 170kW, tak se ty ostatní verze dají pořídit levněji. A protože někdo výše zmiňoval, že za 130t se prý nedá pořídit slušná trojka s třílitrem, tak mě tak napadlo, proč nevzít 2,5 litr. Jasně spotřeba bude stejná, stejná ale nebude nákupka.
Stejně sou ale veškeré tyto řeči zbytečné, na skok z felicie s 1,3 motorem do třílitru se šesti v báwu jsou potřeba koule. Skončí to stejně kompromisem v podobě fíkusa.
reagować
Giorgio
ilość wystąpień814
data registracji09.05.2007
Cztwartek 04.04.2013 09:29, BMW
Koule jak koule, ale při koupi ojetiny je potřeba i mozek. Prostě pokud tazatel nemá peníze, tak si nemůže koupit auto, u kterého teprve čeká, až se cenově vůbec nejlevnější kusy přiblíží jeho kontu. A co teprve provoz - spotřeba, údržba, pojištění? Kolega tu jezdí E46 předělanou na plyn, jako správný fanda BMW driftoval, co to šlo, až odrovnal automat a 2 měsíce mu zbývala akorát mastná tyč. Sotva měl repasovanou převodovku, první, co udělal, že jel zase driftovat, když už znova nasněžilo. Ale OK, on si to ze svého platu může ještě jakž takž dovolit, ale tazatel? Ten asi těžko. Já jsem jezdil s E46 (320d) a E60 (530d), takže rozhodně nepatřím k těm, co by v BMW nikdy neseděli - ale stejně si myslím, že kupovat ho tehdy, když má tazatel jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou, je prostě hloupost.
reagować
Citroenak
ilość wystąpień724
data registracji13.04.2012
Cztwartek 04.04.2013 11:15, Civic
BMW 1 (subjektivny nazor) je velmi skarede predrazene auto nizsej strednej triedy s interierom velkosti punta. Vyhodou je podvozok a BMW na kapote, mozno ze je to zadokolka. Ak ale tazatel chce 1.6, tak ten podvozok vyuzije asi len na snehu. Ak by som chcel zabavne auto za nizsie naklady, zobral by som civic. Ten co vojde do rozpoctu sice tiez moc krasy nepobral, ale vynahradi to spolahlivostou+ ostrou vackou. Ak tuzi tazatel po premii, viac by som uvazoval o VW golf v uprave od audi.
reagować
i
ilość wystąpień36
data registracji09.05.2007
Cztwartek 04.04.2013 18:28, volba
Dobrý den,
pokud bych panu tazateli mohl radit, pak bych důrazně doporučil na model 116 zapomenout. Volba automobilu je nicméně natolik subjektivní záležitost, že platí "když ji miluješ, není co řešit.
Nabídnu proto pouze svůj názor a případně doporučení.
Pokud bych upřednostnil jízdu a jízdní zážitek zvolil bych Toyotu Celica s motorem 1,8 (143 ks) a rozumným kilometrovým proběhem.
Pokud bych chtěl jezdit rychle a občas někoho vozit na zadním sedadle vzal bych Renault Clio Sport nebo Ford Fiesta ST (oba staví na masově rozšířených lidovkách a neměli by vzhledem k relativně jednoduché konstrukci skrývat větší riziko).
Pokud bych chtěl prostě krásné a pohodlné malé auto zvolil bych Alfu Romeo 147 s motorem 1,6 (119 ks).
reagować
gablenz
ilość wystąpień137
data registracji12.01.2009
Piątek 05.04.2013 12:38, giorgio
Jestli tu bude chodit více takových Giorgiů, tak už tu nemusím vůbec být. Konečně nějaký inteligentní člověk. A já bych ještě dodal, že Vrtule na vesnici nepatří. Nemá ráda hnůj, nemá ráda vidle, nemá ráda výuční list v kapse, prázdnou kapsu, nízké IQ ... ta toho nemá ráda strašně moc.
reagować
Reno
ilość wystąpień1352
data registracji30.03.2010
Sobota 06.04.2013 10:02, RE: giorgio
gablenz napisał:
Jestli tu bude chodit více takových Giorgiů, tak už tu nemusím vůbec být. Konečně nějaký inteligentní člověk. A já bych ještě dodal, že Vrtule na vesnici nepatří. Nemá ráda hnůj, nemá ráda vidle, nemá ráda výuční list v kapse, prázdnou kapsu, nízké IQ ... ta toho nemá ráda strašně moc.


ty jsi hovado Gablenzi

reagować
gablenz
ilość wystąpień137
data registracji12.01.2009
Sobota 06.04.2013 12:06, RE: giorgio
Reno napisał:
gablenz napisał:
Jestli tu bude chodit více takových Giorgiů, tak už tu nemusím vůbec být. Konečně nějaký inteligentní člověk. A já bych ještě dodal, že Vrtule na vesnici nepatří. Nemá ráda hnůj, nemá ráda vidle, nemá ráda výuční list v kapse, prázdnou kapsu, nízké IQ ... ta toho nemá ráda strašně moc.
ty jsi hovado Gablenzi


Beru to jako ocenění své dlouhodobé práce s dementy.
reagować
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, wszelkie prawa zastrzeżone.