0
powrót
 

diskuze k tématu: ZKUŠENOSTI po roce provozu: Alfa Romeo 156 1.8 TS

kategorie zaszeregowania tematu: italská vozidla
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 14.06.2007 00:20, Krásný auto, ALE
Kdepak, Alfa je Alfa a puzzle je puzzle... Když to jde, tak je to radost, ale jinak by se z toho jeden pos..l! Tyhle auta se mi moc líběj, ale nikdy jsem neměl dost odvahy, abych do nich opravdu šel... Ani tato recenze mě nijak zvlášť nepřesvědčila...
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 14.06.2007 00:23, Pekne
Pekna recenze,ale nevim proc by dotycny predchozi majitel nemohl jezdit do servisu v nemecku,kdyz u nas sou autorizovane servisy tezce na prd:( znam par takovych pripadu.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 14.06.2007 07:13, Jenom kupujte Alfy a podobny dreky
zacinaji pomale nahrazovat v prikopech kolem silnic stopetky a stodvacitky... :D
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 14.06.2007 07:30, Alfa 156
Přesně tohle auto jsem chtěl, než jsem koupil Astru, Alfa se mi vždycky moc líbila, být spolehlivější, měl bych ji v garáži, ale obavy mě zavedli nakonec k Astře a nelituji toho.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 14.06.2007 07:33, 1.8TS
zajímavá pojednání a co mě překvapilo, ta spotřeba
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 14.06.2007 08:14, RE: Jenom kupujte Alfy a podobny dreky
anonym napisał:
zacinaji pomale nahrazovat v prikopech kolem silnic stopetky a stodvacitky... :D
no v příkopech se dá najít kde co, kolikrát i mercedes, pak to nějaký debil najde, opraví a tvrdí že v tom jezdil adenauer, a když to zpravit nejde tak si aspoň ulomí hvězdičku....u alf je to podobné akorát je k ulomení vhodný znak u zámku kufru.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 14.06.2007 08:22, RE: 1.8TS
mari napisał:
zajímavá pojednání a co mě překvapilo, ta spotřeba
Mám AR 156 2.0 TS, průměrná spotřeba 9l/100 km a nijak ho nešetřím. Má najeto 150 tis km a od výrobcem deklarované spotřeby 8,5 l/100 km se tedy nijak zvlášť nezvýšila. Všeobecně, co tak sleduju, slabší alfy (1,6, 1,8) mají spotřebu vyšší nebo stejnou jak dvoulitr. Samozřejmě, záleží, jak s tím kdo zachází, já tam od začátku leju jen výrobcem určený olej Selenia 20k atp.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 14.06.2007 08:56, detleff
fakt příjemně čtivá recenze. Alfa je alfa :))) Honda je honda :)))
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 14.06.2007 09:06, RE: 1.8TS
anonym napisał:
Mám AR 156 2.0 TS, průměrná spotřeba 9l/100 km a nijak ho nešetřím. Má najeto 150 tis km a od výrobcem deklarované spotřeby 8,5 l/100 km se tedy nijak zvlášť nezvýšila. Všeobecně, co tak sleduju, slabší alfy (1,6, 1,8) mají spotřebu vyšší nebo stejnou jak dvoulitr. Samozřejmě, záleží, jak s tím kdo zachází, já tam od začátku leju jen výrobcem určený olej Selenia 20k atp.
Tak 9 l na 2.0 je krása,156 je hodně vydařená a Sportwagon je podle mě nejhezčí kombík na světě
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 14.06.2007 09:08, RE: 1.8TS
anonym napisał:
Tak 9 l na 2.0 je krása,156 je hodně vydařená a Sportwagon je podle mě nejhezčí kombík na světě
Teda co se tíče vzhledu hodně vydařená
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 14.06.2007 10:14, Náklady???
Vcelku pěkná recenze, ale co mě fakt pobavilo tak jsou autorem zmiňované náklady na provoz za první rok užívání. Uvádí tam rádio, alu kola a jinak běžnou údržbu na jakéloliv auto (rozvody, olej, gumy) a diví se kolik utratil.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 14.06.2007 10:21, RE: 1.8TS
anonym napisał:
Teda co se tíče vzhledu hodně vydařená
To je zajímavé jak se u alf serou motory.Jel jsem s kamošem s 155 1.8TS po dálnici asi 130kmh,najednou rána a začalo něco hořet v motoru.naštěstí jsme to uhasily dekou a matonkou co byla po ruce.Ukázala se ojnice z bloku ven a jak stříkl olej z klikové skříně na výfuk tak to chytlo.Bylo to kvůli tomu že začal jezdit na mobil 1 a ten rozředil usazené kaly v motoru a ty ucpaly mazací kanálek....
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 14.06.2007 10:29, alfy - měl jsem jich několik
Měl jsem několik AR - všechny koupené jako nové. 155 - 2,5 l, 156 - 2,5 l a 166 - 3 l.
U 155 zlobila elektronika, protože v českém servizu špatně nainstalovali alarm. Po opravě v Německu (technik v servisu to objevil okamžitě) byla bez problemů
156 najezdila bez problémů 150 tis
166 s tou byl problém s rychlostní skříní (2x výměna po najetí 50 tis kim) , takže jsem jí prodal a AR si už nekupuji. 166 mě zklamala.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 14.06.2007 10:30, RE: Náklady???
anonym napisał:
Vcelku pěkná recenze, ale co mě fakt pobavilo tak jsou autorem zmiňované náklady na provoz za první rok užívání. Uvádí tam rádio, alu kola a jinak běžnou údržbu na jakéloliv auto (rozvody, olej, gumy) a diví se kolik utratil.
presne tak ,udrzba vlastne zadna ,pouze zakoupeni doplnku :))
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 14.06.2007 10:56, RE: Alfa 156
zigi napisał:
Přesně tohle auto jsem chtěl, než jsem koupil Astru, Alfa se mi vždycky moc líbila, být spolehlivější, měl bych ji v garáži, ale obavy mě zavedli nakonec k Astře a nelituji toho.
No to si si tou astrou strašně pomohl. No jo sračka jako sračka.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 14.06.2007 11:32, RE: Krásný auto, ALE
anonym napisał:
Kdepak, Alfa je Alfa a puzzle je puzzle... Když to jde, tak je to radost, ale jinak by se z toho jeden pos..l! Tyhle auta se mi moc líběj, ale nikdy jsem neměl dost odvahy, abych do nich opravdu šel... Ani tato recenze mě nijak zvlášť nepřesvědčila...
Aut jsem měl fakt moc, faktem je, že žádné nebylo nové, vždy cca 5 let staré a po max. 1 roce jde pryč. Poslední v řadě byl Passat TDi B6, BMW 320D a Alfa 156 1.9 JTD. Nejvíce nákladů do oprav šlo do Passata, zanechal ve mě dojem opravdu velmi nedokonalého etalonu své třídy. BMW nebylo až tak špatné, ale Alfa mě docela nadchla, mám ji už téměř půl roku a mimo běžný spotřebák nic navíc a jízda....pohádka. Tak asi tak.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 14.06.2007 13:37, RE: Alfa 156
anonym napisał:
No to si si tou astrou strašně pomohl. No jo sračka jako sračka.
Ono u Opelu Astra prolétávají klikovky blokem jak na běžícím pásu ? A po 90-100 tis, km se dává nová přední náprava á 40 tisíc ? A je potřeba jezdit třeba 100 km do pořádného servisu ?

Chtělo by to trochu soudnosti - jesliže Astra je volbou rozumu, Alfa 156 emocí či méně slušně řečeno mladické idiocie.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 14.06.2007 14:02, reakce na ...
Po startu, než se rafička teploty odlepí ode dna, motor moc neakceleruje a nechce se mu za plynem (ale co jsem slyšel, tak to dělá u většiny TS).

- za studena by se to moc vytacet nemelo ... jinak pekna recenze, docela koukam ze to prvni auto autobazar vzal zpatky .. asi vylepsuje povest ceskym bazarnikum ... nebo uz si vydelali tolik ze jim to nevadi, ze cas od casu musej vzit nejakej vrak zpatky...
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 14.06.2007 14:06, RE: reakce na ...
anonym napisał:
Po startu, než se rafička teploty odlepí ode dna, motor moc neakceleruje a nechce se mu za plynem (ale co jsem slyšel, tak to dělá u většiny TS).

- za studena by se to moc vytacet nemelo ... jinak pekna recenze, docela koukam ze to prvni auto autobazar vzal zpatky .. asi vylepsuje povest ceskym bazarnikum ... nebo uz si vydelali tolik ze jim to nevadi, ze cas od casu musej vzit nejakej vrak zpatky...
no predpokladam, ze takovej drek potom hodej zpatky na hlavu tomu, kdo jej prodal jim...
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 14.06.2007 14:23, RE: 1.8TS
anonym napisał:
To je zajímavé jak se u alf serou motory.Jel jsem s kamošem s 155 1.8TS po dálnici asi 130kmh,najednou rána a začalo něco hořet v motoru.naštěstí jsme to uhasily dekou a matonkou co byla po ruce.Ukázala se ojnice z bloku ven a jak stříkl olej z klikové skříně na výfuk tak to chytlo.Bylo to kvůli tomu že začal jezdit na mobil 1 a ten rozředil usazené kaly v motoru a ty ucpaly mazací kanálek....
Chlapi, je pravda, že Alfy sú trošku náročnejšie na údržbu, ale sprosté reči o tom, že Alfy sú poruchové autá šíria len blbci a babráci, ktorý si nevedia prečítať manuál. Viď príklad u vodiča, ktorý nalial do motora Mobil 1 namiesto výrobcom predpísaného oleja SELENIA RACING. Viem o čom hovorím, už dlhé roky jazdím na Alfe, nikdy ma nesklamala, pokiaľ som jej dal to čo potrebuje. Vždy s radosťou a nadšením usadám za volant tohoto Auta.
reagować
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, wszelkie prawa zastrzeżone.