0
powrót
 

diskuze k tématu: Jaké vozidlo do 30 000 Kč doporučíte pro mladého řidiče?

kategorie zaszeregowania tematu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, německá vozidla, japonská vozidla, americká vozidla, italská vozidla
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 06.12.2011 09:40, rada
vectru ale ne dieslovu.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 06.12.2011 13:33, rada
nejjednodušší je zadat si kritéria do vyhledávače-např. cena do 30ti, benzín, rok výroby 2000+ a je to vyřešený. zbývá jen vybrat z nabídky cca 150ti vozů který bude ten pravý. je ale síla že za stejný prachy je dvoutisícovka Mondeo 2.5 kombi Ghia i stejně starý Káčko.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 06.12.2011 13:39, rada
Tak určitě bych vybíral auto velikostně maximálně do nižší střední třídy, větší auta obykle znamenají vyšší investice do oprav a z miňovaný focus za 30000 je podle mě velká utopie, osobně bych hledal nějaké malé auto kolem roku 2000
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 06.12.2011 15:46, rada
Za mě Corolla E10 s 1,4 16V. Za ty prachy bez problému seženeš nějakou ve přijatelným stavu. Vzhledem k odolnosti není třeba hledět tolik na nájezd, jako spíš na celkový stav. Ceny náhradních dílů z druhovýroby jsou srovnatelné s evropskými auty podobné kategorie a bez problému sehnatelné, spolehlivost, provozní náklady a jízdní vlastnosti mnohem lepší. Když mi do ní někdo nacouval a zrušil jí, pořídil jsem jen novější E11. Spotřeba klidnou jízdou 6-6,5l, díky vynikajícímu motoru však po vytočení není problím předjet, nad 4000rpm je to vzhledem k objemu raketa. Nikdy se na E10 ani na E11 nic nepokazilo (což ohledně starých fordů, opelů apod. díky několika vlastním zkušenostem říct nemohu), a to jsem na ní nikdy nebyl hodný a opatrný. A je to o kategorii vyšší auto než Felda. A díky víceprvkové zadní nápravě nemá na kluzkém povrchu konkurenci, v krizových situacích skvěle předvídatelná. A co se týče bezpečnosti, jsi oproti Feldě taky daleko výš. Zdaleka tolik nerezne a je to prostě pečlivě udělaný auto. Almera mi není tak sympatická z důvodu prachmizerné bezpečnosti a vyšší ceny oprav-jezdí jich méně. A na Primeru je 30 000 Kč málo, navíc má vyšší provozní náklady, je to velké auto. Každopádně bych šel jedině do japonce.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 06.12.2011 17:25, rada
Doporučuji Seat Toledo, nejlépe od r.v. 1997, motor 1,9 Tdi.
Jednoduchý vůz nenáročný na údržbu, při rozumné jízdě jezdí okolo 5ti litrů nafty/100 km.
Také jsem ho kupoval jako své první auto a nemohu si ho dodnes vynachválit.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 06.12.2011 18:53, rada
Re: Martin . I 19ti letý mlaďoch může auto opravdu potřebovat. Pokud je z nějaké Zlámané Lhoty, kde jede jeden autobus ráno a druhý večer? Tohle dobře znám, je to celkem vopruz. A pokud má ještě kamarády co se svezou cestou do školy/práce taky a přispějí na benál, nevidím v tom problém. Aspoň získá vlastní zkušenosti s živením auta, resp. s hodnotou peněz. . Taky jsem jezdil do školy autem, hned jak jsem dostal řidičák, sice jsem si koupil první auto trochu později, až jsem měl víc našetřeno, ale je pravda, že u nás většinou nějaké to auto zůstávalo volné, takže jsem neměl hned tu potřebu mít vlastní. Rodiče mi dali důvěru, kromě pokuty za rychlost jsem nic nevyvedl, takže no problem. Každopádně mi to dalo kromě řízení spoustu věcí, třeba jsem se naučil myslet a jezdit ekonomicky, a že náklady na auto není jen nafta a benzín. . Díky tomu, že jsem měl k dispozici auto jsem se i dostal k brigádám, na které bych se "sockou" těžko dopravoval. Takže bych klukovi pořízení auta nevymlouval. Pořád lepší, než kdyby ty peníze prochlastal, nebo prohrál ve forbesu. . PS. Ta Audi 80 má pozink karoserii (zapomněl jsou to dopsat ve své radě)
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 06.12.2011 20:06, rada
re Paul: ...je to přesně tato situace, málo spojů z vesnice a sám také jezdit nebude
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Środa 07.12.2011 08:15, rada
vidím,že výběr je jiný, nicméně za tyhle prachy je opravdu pořád rozumná volba ta Felicie, s LPG. S LPG jsou směšné náklady (aktuálně cca 16,50kč), 1,3 50kw jede obstojně a vydrží i necitlivé zacházení + dlouhodobý provoz na plyn, má řetěz. V zimě dobře topí. Bezpečnost téměř nulová, s tím bych počítal. Stačí vybrat zachovalejší kus bez velké koroze a bez problémů bude jezdit. Na machrování s BMW 3 bych raději zapomněl, dokud nebudou peníza na lepší a dražší, zachovalejší kousek.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Środa 07.12.2011 11:41, rada
Nedávno jsme podobné auto sháněli. Nabídka je tristní. V Brně byla pěkná Almera, což je možná lepší řešení než Felicie. Bezpečnost tak stejná, ale ostatní se dost liší, a to jak spolehlivost, tak podvozek. Jen mi přišlo, že je Almera na svůj obsah žravější, ale to mohlo být kusem. Jinak tady zaznělo spousta užitečných rad typu, že se má auto vybrat dle aktuálního stavu. Nicméně bych se stejně zaměřil na masovky a ještě lépe s dobrou pověstí.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Środa 07.12.2011 11:48, rada
Za 30tis. se dá sehnat epesní kočár, ale chce to jít štěstíčku naproti. Kamarád nedávno koupil za 20k Chrysler Stratus z roku 96, co neměl najeto asi 80tkm a vypadá jako nový. Nabo brácha zas slušnou Thalii z roku 06 1,4 16V za 30k. Ovšem to je přes přátele a známé, na náhodné doporučení atp. Jestli má pan tazatel možnost a čas, ať si počká na svou šanci.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Środa 07.12.2011 15:48, rada
Samozřejmě DOPORUČUJI naŠETŘIT na C5, nebo NA POLO SDi, že Rudlíku! Tak né no... Ale vážně, ta Audi 80 níže je dobrý tip.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Środa 07.12.2011 22:34, rada
Mazda 323 1.5 16v (1995 - 1998) je super
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 08.12.2011 09:26, rada
Jednoznačně bych doporučil Volvo 740, případně 940. Samozřejmě pouze s benzinovým motorem. Jsou to bezpečná, pohodlná a hlavně spolehlivá auta s nízkými náklady na údržbu a provoz. Proto jsou ideální pro začínajícího řidiče. Když by třeba boural nebo do něho někdo napálil, tak aspoň ať sedí v bezpečném autě než v pojízné rakvi typu Škoda 120, Favorit, Citroen Saxo, Daewoo a mnono jiných krabiček..
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 08.12.2011 09:31, rada
S trochou štěstí by se dalo do 30 tisíc sehnat i Volvo 240. Nedávno jsem v inzerci viděl jednoho pěkného kombíka v benzínu asi za 27.000,-Kč, ale ještě na zahraničních dokladech. Takže s přihlášením by se to do 30 tisíc nevlezlo.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 08.12.2011 12:05, rada
Mazda 323 F 1,5. mladému se bude líbit, v ostatních ohledech se jedná velmi dobré auto, samozřejmě je důležitý stav.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 08.12.2011 16:08, rada
Chrysler (Dodge) Neon by byla moje jasna volba.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 08.12.2011 21:23, rada
uplně bliju jak může někdo doporučit Volvo nebo CH neon.... asi nějaký bazarista co mu tam leží. Golf 3 ....1.6 i ten Seat při dobrým kousku se dá
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 08.12.2011 22:45, rada
http://auto.bazos.cz/inzerat/13157631/BMW-316-coupe-M-paket.php
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Cztwartek 08.12.2011 23:48, rada
Podle me je CH Neon dobrou volbou protoze 1. Ma motor 1.8 - 2.0 takze kdyz uz clovek predjizdi tak to jede. 2. Motor je od fordu (teda alespon verze od roku 2000 ty starsi si nejsem jist) coz znamena spolehlivost 3. Je luxusnejsi. 4. Dobre vypada. 5. Nahradní díly se dají sehnat levnejs nez dily na octavii. 6. Spotreba je 5 - 10 l / 100km zalzi jestli se jezdi na okreskach a dalnicich nebo po meste a hlavne jak s tim clovek jede. 7. Je proste originalni a zajimavy. :)
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Piątek 09.12.2011 05:26,
Pan Váradi mi mluví z duše. Jen těžko si umím představit, že nadržený řidič začátečník někde nezkusí co auto umí. Líbí se mi jeho návrh Xsary, ten bych také doporučil. Při cenovém limitu bych však vybíral podle stavu a snad i podle bezpečnostní výbavy. Takové ABS a airbag řidiče by měl být základním požadavkem. Dále bych zkusil vybrat něco s menší spotřebou, mlaďasové se musejí vyjezdit a kdo to má platit. Fakt bych chtěl vědět co si nakonec pořídí.
reagować
  1 2 3 ... 6




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, wszelkie prawa zastrzeżone.