0
powrót
 

diskuze k tématu: Srovnání populárních MPV - co koupit pro rodinu?

kategorie zaszeregowania tematu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, německá vozidla, německá vozidla, francouzská vozidla, francouzská vozidla
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 08.04.2008 07:27,
Když Touran nebo Picasso tak proč ne třeba Ford C-Max. Za 400000,- plně vybavený kousek z 2005 se 100 kW TDCi.
Jinak osobně si myslím, že mírnější pokles hodnoty zajímá spíše lidi co si kupují auta nová, aby je tolik nemrzely ztracené prachy.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 08.04.2008 07:42, Jaký MPV
Když už MPV, tak jedině Dacia Logan Dracula Edition. A za ty love (400 000) novej, s přestavbou na LPG, zárukou na pět let a ještě zbyde skoro pajcka na seno. Pardón, na benzín a plyn.

Osel

PS: A klidně může být i stříbrnej a na hlínách... .
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 08.04.2008 07:50, RE: Jaký MPV
anonym napisał:
Když už MPV, tak jedině Dacia Logan Dracula Edition. A za ty love (400 000) novej, s přestavbou na LPG, zárukou na pět let a ještě zbyde skoro pajcka na seno. Pardón, na benzín a plyn.

Osel

PS: A klidně může být i stříbrnej a na hlínách... .
ty seš vážně případ pro chocholouška..
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 08.04.2008 07:58, RE: Jaký MPV
anonym napisał:
Když už MPV, tak jedině Dacia Logan Dracula Edition. A za ty love (400 000) novej, s přestavbou na LPG, zárukou na pět let a ještě zbyde skoro pajcka na seno. Pardón, na benzín a plyn.

Osel

PS: A klidně může být i stříbrnej a na hlínách... .
Jo jo jo osle! To se zase povedlo!
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 08.04.2008 08:03, a co růůůůmstr?
Dyť je to kurňa pořádně velký auto né? Dyť to má palubku stejnou jako obrofská fóbija! Já bych si ho teda koupil! Tak za 600 klacků, ňákej silnější motor, třeba 0,8 HTP jednovál, nějakou lepší vejbavu, jako třeba junior, ještě si připlatil za centrál a opěrky hlavy a supr kárka je moje!
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 08.04.2008 08:37, Raději Hondu nebo Toyotu
Od Hondy model Stream, od Toyoty modely menší Picnic, nebo rovnou model Previa.
Všechny mají mnohé silné stránky, skvělé motory - a výbornou spolehlivost. A to především.
Na co by vám byla perfektní nádherná vytuněná extravagantní kára, na kterou není spoleh a se kterou stále jen brázdíte servisy?
Lidi myslete...
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 08.04.2008 08:54, Touran???
Doporučuji přečtení testu na 100.000km v AutoTIPu-docela hukot...77 trestných bodů...např. Mazda 6 ani jeden..Toyota Prius pouze jeden.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 08.04.2008 08:56, RE: Jaký MPV
anonym napisał:
ty seš vážně případ pro chocholouška..
Možná jo, ale otázka zní, proč kupovat za 400 000 ojetinu, které se někdo mohl chovat slušně ale nemusel, když můžu mít za stejný peníze nový auto? Zajedu si ho sám, vím jak s ním zacházím a pokud se smířím s tím, že palubka není z měkčenejch plastů a že to nebude zrovna trhač asfaltu, tak Dacia MCV může být alternativa. No a pokud kašlu na ekologii, koupím 1,5DCi s 62 kW a stále jsem do 400 000. A jsou tam čtyři pytle, ABS, klima, okna v elektrice, rádio a další výbava. Jenom ESP nejde dokoupit. Tak proč kupovat jetá auta typu Zafira nebo Touran?
U nás na farmě, kde dřu jak Osel mám latifundista jedno služební, aby měl čím na laně tahat Octávii v TDi... .

Iá, Iá, hýk, hýk

Osel
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 08.04.2008 09:01, RE: Raději Hondu nebo Toyotu
anonym napisał:
Od Hondy model Stream, od Toyoty modely menší Picnic, nebo rovnou model Previa.
Všechny mají mnohé silné stránky, skvělé motory - a výbornou spolehlivost. A to především.
Na co by vám byla perfektní nádherná vytuněná extravagantní kára, na kterou není spoleh a se kterou stále jen brázdíte servisy?
Lidi myslete...
jo Previa je super...ale ta spotreba:(...
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 08.04.2008 10:12, RE: Touran???
anonym napisał:
Doporučuji přečtení testu na 100.000km v AutoTIPu-docela hukot...77 trestných bodů...např. Mazda 6 ani jeden..Toyota Prius pouze jeden.
Právě na výsledek tohoto dlouhodobého testu jsem narážel v závěru mého článku. Rozhodně ale nemůžeme posuzovat spolehlivost automobilu dle výsledku testu jednoho vozu. Také jsem upozorňoval na statistiku TÜV, kde je Touran naopak na prvních místech. Ani jedno nemá přece 100% vypovídací hodnotu o spolehlivosti vozu. Ale o tom jsme zde diskutovali nedávno....
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 08.04.2008 10:18, RE: Touran???
David Hrdlička napisał:
Právě na výsledek tohoto dlouhodobého testu jsem narážel v závěru mého článku. Rozhodně ale nemůžeme posuzovat spolehlivost automobilu dle výsledku testu jednoho vozu. Také jsem upozorňoval na statistiku TÜV, kde je Touran naopak na prvních místech. Ani jedno nemá přece 100% vypovídací hodnotu o spolehlivosti vozu. Ale o tom jsme zde diskutovali nedávno....
A o čom pak ta statistika TUV vypovídá? Poučí někdo hloupého Oslíka?

Osel
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 08.04.2008 10:34, C Max
watchtower napisał:
Když Touran nebo Picasso tak proč ne třeba Ford C-Max. Za 400000,- plně vybavený kousek z 2005 se 100 kW TDCi.
Jinak osobně si myslím, že mírnější pokles hodnoty zajímá spíše lidi co si kupují auta nová, aby je tolik nemrzely ztracené prachy.
Pokud pán hledá auto pro 3 osoby, později možná víc, myslím, že bylo chybou pana Hrdličky, že do srovnání neuvedl Forda C Maxe. Je sice o něco menší než ostatní vozy, ale pro 3 - 4 lidi (resp. 2 dospělí + 2 děti?)je tam místa ažaž. Motory (banzín i nafta), podvozek i spolehlivost jsou velmi dobré, za 400tis seženete hezký, zánovní a dobře vybavený kus. Osobně bych nebral zbytečně velké auto, budete stejně vozit jen vzduch + vysoká spotřeba. Bral bych C Maxe 1,8 nebo 2,0 benzín; v naftě 1,6 (80kW) nebo 2,0TDCi. Možná bych taky ještě počkal na nové číslo Autoojetin, Vaculík tam bude psát o nějaké zradě u jedné z naftových motorizací..
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 08.04.2008 10:35, RE: Touran???
David Hrdlička napisał:
Právě na výsledek tohoto dlouhodobého testu jsem narážel v závěru mého článku. Rozhodně ale nemůžeme posuzovat spolehlivost automobilu dle výsledku testu jednoho vozu. Také jsem upozorňoval na statistiku TÜV, kde je Touran naopak na prvních místech. Ani jedno nemá přece 100% vypovídací hodnotu o spolehlivosti vozu. Ale o tom jsme zde diskutovali nedávno....
Na Touran bacha, první série byly tragicky poruchové a obecně je to vůz známý pro svou nadměrnou poruchovost. Četl jsem před lety, že do výroby nacpali dělníky z bývalé NDR, šičky, horníky atp., kteří neměli žádné zkušenosti s výrobou aut. Podle toho to taky vypadalo. Dokonce to VW omlouval stylem, ať mají lidé trpělivost, že oni se to tam časem naučí.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 08.04.2008 10:36, C Max ještě jednou
anonym napisał:
Na Touran bacha, první série byly tragicky poruchové a obecně je to vůz známý pro svou nadměrnou poruchovost. Četl jsem před lety, že do výroby nacpali dělníky z bývalé NDR, šičky, horníky atp., kteří neměli žádné zkušenosti s výrobou aut. Podle toho to taky vypadalo. Dokonce to VW omlouval stylem, ať mají lidé trpělivost, že oni se to tam časem naučí.
Pokud pán hledá auto pro 3 osoby, později možná víc, myslím, že bylo chybou pana Hrdličky, že do srovnání neuvedl Forda C Maxe. Je sice o něco menší než ostatní vozy, ale pro 3 - 4 lidi (resp. 2 dospělí + 2 děti?)je tam místa ažaž. Motory (banzín i nafta), podvozek i spolehlivost jsou velmi dobré, za 400tis seženete hezký, zánovní a dobře vybavený kus. Osobně bych nebral zbytečně velké auto, budete stejně vozit jen vzduch + vysoká spotřeba. Bral bych C Maxe 1,8 nebo 2,0 benzín; v naftě 1,6 (80kW) nebo 2,0TDCi. Možná bych taky ještě počkal na nové číslo Autoojetin, Vaculík tam bude psát o nějaké zradě u jedné z naftových motorizací..
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 08.04.2008 10:44, RE: Raději Hondu nebo Toyotu
anonym napisał:
Od Hondy model Stream, od Toyoty modely menší Picnic, nebo rovnou model Previa.
Všechny mají mnohé silné stránky, skvělé motory - a výbornou spolehlivost. A to především.
Na co by vám byla perfektní nádherná vytuněná extravagantní kára, na kterou není spoleh a se kterou stále jen brázdíte servisy?
Lidi myslete...
Když už je řeč o Toyotě Picnic, máte někdo zkušenosti s jejím turbodieselem 2,2? Výkonově to není žádný zázrak, zajímala by mě spolehlivost a spotřeba. Nebo radši volit jistotu a jít do benzínu?
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 08.04.2008 11:38, RE: C Max ještě jednou
anonym napisał:
Pokud pán hledá auto pro 3 osoby, později možná víc, myslím, že bylo chybou pana Hrdličky, že do srovnání neuvedl Forda C Maxe. Je sice o něco menší než ostatní vozy, ale pro 3 - 4 lidi (resp. 2 dospělí + 2 děti?)je tam místa ažaž. Motory (banzín i nafta), podvozek i spolehlivost jsou velmi dobré, za 400tis seženete hezký, zánovní a dobře vybavený kus. Osobně bych nebral zbytečně velké auto, budete stejně vozit jen vzduch + vysoká spotřeba. Bral bych C Maxe 1,8 nebo 2,0 benzín; v naftě 1,6 (80kW...
Děkuji za upozornění. Pokud si ale dotaz přečtete pozorně, zjistíte, že náš čtenář má už své favority vybrané a žádá jejich srovnání.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 08.04.2008 12:48, 3 + 3
Kupte si MPV s konfiguraci 3+3 (Multipla, FR-V) a rodinka bude sedet pohromade ve predu Ze zkusenosti mohu doporucit Hondu FR-V. Vepredu uprostred Isofix a dozadu se vejdou tri autosedacky vedle sebe. A pokud uprednostnujete benzin, tak neni o cem. Nikdo jiny lepsi benz. motory neumi!
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 08.04.2008 16:32, RE: 3 + 3
Konrad napisał:
Kupte si MPV s konfiguraci 3+3 (Multipla, FR-V) a rodinka bude sedet pohromade ve predu Ze zkusenosti mohu doporucit Hondu FR-V. Vepredu uprostred Isofix a dozadu se vejdou tri autosedacky vedle sebe. A pokud uprednostnujete benzin, tak neni o cem. Nikdo jiny lepsi benz. motory neumi!
No já jsem taky pro šikmoočka, jednoznačně! Jen jsem chtěl říct, že jsem nedávno jel kámošovým Roomsterem, jak tady někdo zmínil a byl jsem mile překvapen Krásné ovládání a docela slušnej vnitřek na pracovní auto. Motor 1,6 neurazí-nenadchne, ale ujde. Fakt hezké svezení, když budete mít možnost svezte se, uvidíte. Jinak se mi to auto, ale nelíbí, fakt
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 08.04.2008 18:45,
JEDNOZNAČNĚ Mazdu 5. Nic jinýho, ty auta sou všecky téměř stejně dobrý, každý má přirozeně svoje plus a mínus, ale.... Mazda tě prostě nezklame, a jestli hodláš jezdit ve 3 a někdy možná i víc, tak bohatě vystačí. Ze zmiňovaných vozů je to jasná volba. Super spotřeba, podvozek, spolehlivá, krásná,...... I ty posuvný dveře sou fakt velký plus, někde sem i čet že Mazda je u Pětky vyšvihla téměř k dokonalosti co se týče jejich funkčnosti - byl to nějakej test, nebo co kde z konkurence v tomhle vyšla nejlíp.
Navíc Pětka má dle testu jednoho časopisu našlápnuto na to, aby se stala druhým automobilem, který vydrží najet v dlouhodobém testu kvality 100tisíc km bez poruchy. Tím prvním a také jedinným vozem byla Mazda 6.
reagować
niezalogowany użytkownik
ilość wystąpień-
data registracji-
Wtorek 08.04.2008 18:57, RE: bez předmětu
anonym napisał:
JEDNOZNAČNĚ Mazdu 5. Nic jinýho, ty auta sou všecky téměř stejně dobrý, každý má přirozeně svoje plus a mínus, ale.... Mazda tě prostě nezklame, a jestli hodláš jezdit ve 3 a někdy možná i víc, tak bohatě vystačí. Ze zmiňovaných vozů je to jasná volba. Super spotřeba, podvozek, spolehlivá, krásná,...... I ty posuvný dveře sou fakt velký plus, někde sem i čet že Mazda je u Pětky vyšvihla téměř k dokonalosti co se týče jejich funkčnosti - byl to nějakej test, nebo co kde z konkurence v tomhle vyšl...
Fandim Mazdám, ty auta nejsou sice dokonalý, jak by se zdálo, ale prostě nabízí hodně muziky. Maj tolik dobrejch vlastností, že se to nedá jen tak přehlídnout. Nejsou to žádný extra bouráky, ale prostě tě v ničem nenechaj, nepotřebuju si něco dokazovat a jezdit třeba v bavoráku, jen abych se cejtil jak frajer (nic proti BMW, to jen takovej příklad), Mazdy sou trošku nanápadný, sou to Japonci takže dost lidí se jich furt bojí, bohužel, protože o dost přicházej. Jeden známej se rozhodoval mezi M6 a Mondeem, vzal si Mondeo, a řek ,,nechci Japonce, nevěřim jim" zeptam se proč ne? tak prej: ,,prostě je to Japonec" To je názor jak hovado. Nevim už kolikrát řešil nějakej problém u jeho Fordíska pitomýho, společnej známej u Šestky ještě žádnej.
Trochu sem se rozkecal. Prostě M5tku si kup!
reagować
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, wszelkie prawa zastrzeżone.